Wszystkie Nissany na Europę Środkowo-Wschodnią przypłyną do portu w Gdańsku

Wszystkie Nissany na Europę Środkowo-Wschodnią przypłyną do portu w Gdańsku

Wszystkie Nissany na Europę Środkowo-Wschodnią przypłyną do portu w Gdańsku
Źródło zdjęć: © fot. Nissan
Marcin Łobodziński
11.03.2017 11:21, aktualizacja: 01.10.2022 20:30

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, firma Adampol i Nissan podpisały trzyletni kontrakt na transport samochodów na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Auta będą trafiały nie tylko do Polski, ale także na Ukrainę, do Czech, Słowacji oraz Węgier.

Port w Gdańsku ma duże doświadczenie w obsłudze branży motoryzacyjnej. Rozładowywane były już tutaj samochody takich koncernów jak Audi, Chevrolet, Mitsubishi, Toyota czy Volkswagen. Teraz ma stać się potężnym międzynarodowym centrum logistycznym, które pozostanie punktem pośrednim w transporcie aut na kontynent drogą morską. Stąd transport będzie kontynuowany drogą lądową lub na odwrót, jak w przypadku Hyundaia.

Już na początku stycznia tego roku Hyundai podpisał trzyletnią umowę z portem na przeładunek samochodów, które z czeskich Nosovic będą trafiały do Tilbury w Wielkiej Brytanii. Specjalnie dla tego przedsięwzięcia uruchomiono usługę na trasę Gdańsk-Tilbury.

Dla Nissana trzyletni kontrakt jest efektem trwających tyle samo czasu negocjacji. Ostatecznie podpisano umowę na dystrybucję aut tej marki na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory na rynek czeski, słowacki i węgierski auta transportowano drogą lądową. Część z nich przypływała do Gdańska, a teraz będzie to dotyczyło całego wolumenu.

Raz w tygodniu będą docierać tu statki z Japonii, Wielkiej Brytanii oraz z Hiszpanii, gdzie swoją lokalizację mają fabryki Nissana. Nad logistyczną stroną przedsięwzięcia będzie czuwała firma Adampol, jeden z czołowych operatorów logistycznych branży motoryzacyjnej. Tymczasem Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. już podjął decyzję o powiększeniu placów składowych, na które trafi około 6 tys. samochodów jednorazowo. Łącznie w skali roku do portu będzie przypływało około 100 tys. pojazdów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)