Temat tygodnia: tydzień z pickupami

Pickupy to przede wszystkim woły robocze, ale także samochody terenowe, czasem rodzinne. Są uniwersalnymi maszynami, które musza znosić najcięższe warunki, w jakich przychodzi jeździć autom.to dobra alternatywa dla SUV-ów. Są często bardziej pakowne i zdarza się, że mają lepsze właściwości terenowe. Sprawdziliśmy co potrafią współczesne samochody tego typu i jakie używane auta uterenowione warto kupić. Poniżej znajdziecie pełne podsumowanie tego tematu tygodnia.

Podziel się:

Nissan NP300 Navara: najbardziej szosowy pick-up w klasie

Pick-upy od pewnego czasu coraz bardziej upodabniają się do SUV-ów, a Nissan Navara poprzedniej generacji był jednym z prekursorów, pokazujących ten kierunek. Nowa generacja po raz drugi jest najbliżej auta osobowego.

Szukamy używanego pick-upa do kwoty 10 000, 20 000 i do 30 000 złotych

Szybki przegląd rynku pick-upów pozwala wysunąć prosty wniosek – nie są to tanie samochody. Ich wartość w dużej mierze stanowi możliwość rejestracji ich jako aut ciężarowych, co dla osoby prowadzącej choćby jednoosobową działalność gospodarczą, stanowi duży atut. Inna sprawa, że takie pojazdy starzeją się bardzo powoli. Czy da się kupić coś sensownego w przedziale do 10 000, 20 000 i do 30 000 zł?

Pojedynek Mitsubishi L200 z Fordem Rangerem: jak Dawid z Goliatem

Gdy postawić obok siebie nowego Forda Rangera i Mitsubishi L200, wyglądają jak Goliat i Dawid. Teoretycznie wydawać by się mogło, że Mitsubishi nie ma większych szans z potężnym Fordem, wyposażonym w pięciocylindrowy silnik o mocy 200 KM. Jednak w biblijnej historii pozory myliły. Czy i ten pojedynek wygra mniejszy i słabszy wojownik?

Używany Nissan Navara D40 2.5 dCi [2005–2014] - poradnik kupującego

Nissan Navara D40 w swoim czasie był bardzo lubianym modelem także w Polsce, gdzie pick-upy nigdy nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Wszystko przez zawiłe przepisy podatkowe, które pozwalały rejestrować je jako samochody ciężarowe, ze względu na budowę nadwozia. Obecnie, choć to wciąż nowoczesna konstrukcja, ma pewne problemy, z którymi muszą się zmagać użytkownicy. Ma też jednak nieocenione zalety.

Czy pick-up ma sens, czy też nie?

Temat tygodnia, jakim są pick-upy moim zdaniem wymaga jakiejś puenty, podsumowania czy czegoś w tym rodzaju. Jest to temat mi bliski, ponieważ długo miałem negatywny stosunek do tego typu samochodów. Jedak w pewnym momencie wszystko się zmieniło.

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Treści cykliczne:

Wirtualne auta przeniesione do rzeczywistości Rozwiązanie: quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] Rodzinny Samochód Roku 2014 Czytelników Autokult.pl - wyniki plebiscytu Fiskus zmienia zasady raz za razem? Problemów z rozliczeniem samochodu w firmie można łatwo uniknąć Ewolucja Godzilli: jak od początku zmieniał się Nissan Skyline GT-R Rodzinny Samochód Roku 2013 według Czytelników Autokult.pl 10 sportowych samochodów wolniejszych od Tesli Model S Kierowcy Formuły 1 i ich prywatne samochody Kompilacja parkingowych porażek [cz. 1] Najwspanialsze współczesne samochody budowane przez firmy nadwoziowe: Carrozzeria Touring Superleggera Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.2] Project One rozłożony na czynniki pierwsze: rozmowa z René Wollmannem, twórcą hiperauta AMG