Sprawdź VIN samochodu przed zakupem. Nowe narzędzie AutoCentrum.pl

Opel OnStar jako opiekun kierowcy w czasie podróży rodzinnych w nowym Oplu Zafirze

Podróże rodzinne bywają przyjemne, a niekiedy zaskakujące. Jedni planują wyjazd z dokładnością taktyka wojskowego, inni wolą jechać w nieznane. W każdej z tych sytuacji dobrze mieć kogoś, kto zawsze może służyć pomocą. Opel oferuje osobistego konsultanta i nie jest to żaden system elektroniczny, który reaguje tylko tak, jak został zaprojektowany.

Niezależnie od tego czy dokładnie zaplanowałeś podróż, czy też wolisz jechać w nieznane, zwykle prędzej czy później zasięgasz opinii innych osób. Z systemem OnStar nie musisz szukać miejscowych, by uzyskać informację, gdzie dokładnie znajduje się Twoja kwatera czy najbliższa stacja benzynowa. Wciskasz przycisk i kontaktujecie się z osobą, która czeka, żeby Ci pomóc. Wystarczy powiedzieć czego szukasz, by za chwilę otrzymać informację.

W systemie Opel OnStar łączysz się z człowiekiem, a nie automatem.

Gdy wybierasz się do ogromnego centrum handlowego, nierzadko zostawiasz samochód gdzieś na parkingu, z dala od wejścia. Po długich zakupach spędzonych w zamkniętym pomieszczeniu wychodzisz na zewnątrz i tracisz orientację. Auto zostawiłeś… gdzieś. Tylko gdzie? Jeżeli masz przy sobie telefon, dzięki aplikacji mobilnej myOpel zlokalizujesz swojego Opla online. Na Twoje życzenie, bez względu na dystans, zabłysną światła i uruchomi się klakson.

Samochód w telefonie – dzięki aplikacji na smartfona możesz uzyskać wiele informacji na temat swojego auta zdalnie.

Już idąc w stronę samochodu można wpisać dowolny adres do systemu nawigacji i od razu jechać do celu po uruchomieniu silnika. Jednak to nie wszystko. Zostawiłeś auto na parkingu, poleciałeś za granicę, a w samochodzie są ważne dokumenty? Można go na chwilę otworzyć, by zaufana osoba wzięła to, czego potrzebuje. Gdziekolwiek jesteś. Jeżeli byłeś w dłuższej podróży zagranicznej, jeszcze przed wylądowaniem w kraju, możesz szybko sprawdzić ciśnienie w oponach, poziom paliwa czy żywotność oleju.

Z OnStar niczym nie trzeba się martwić. Nasz Opel Zafira stoi w miejscu z powodu przebitej opony lub innej awarii? Jeżeli posiadasz polisę Opel Assistance, pomoc przyjedzie do Ciebie i nie przejmuj się tym, że nie wiesz, gdzie dokładnie jesteś. OnStar wie i działa nawet niektórych miejscach, w których może nie działać telefonia komórkowa.

Są w życiu sytuacje, których chcielibyśmy nie doświadczyć. Awaria pojazdu to nic w porównaniu z wypadkiem. Zwłaszcza gdy podróżujesz z rodziną. Po wypadku w samochodzie są osoby nieprzytomne lub spanikowane, a telefon nagle znajduje się w zupełnie innym miejscu niż był odłożony. Nawet jeżeli jest w schowku, trzeba po niego sięgnąć, odblokować i wykonać połączenie. W sytuacjach krytycznych jest to trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Zdecydowanie łatwiej sięgnąć do przycisku SOS zlokalizowanego przy lusterku wstecznym.

Jeden przycisk i pomoc już do Ciebie jedzie.

Po uruchomieniu funkcji połączenia alarmowego, automatycznie nawiążecie kontakt z konsultantem, który zapyta o konieczną pomoc. Wyśle na miejsce zdarzenia stosowne służby, a Wy nie musicie nawet wiedzieć gdzie jesteście. On wie. Jeżeli otworzyła się choćby jedna poduszka powietrzna, nie trzeba nawet niczego naciskać. System uruchamia wezwanie pomocy i lokalizację auta w pełni automatycznie. Specjalnie przeszkolony konsultant zadzwoni do Was sam i jeżeli będziecie w stanie odpowiedzieć na pytania, dokładnie określi jaka pomoc jest potrzebna. Jeżeli nie, po prostu wyśle karetkę i dotrzyma Wam towarzystwa do czasu jej przyjazdu. I nie przejmujcie się tym, że akurat jesteście w Finlandii. Nikt nie zaleje Was potokiem niezrozumiałych słów. Konsultant będzie posługiwał się Waszym językiem ojczystym.

Kradzież auta to zawsze wyjątkowo nieprzyjemna rzecz. Cóż z tego, że mamy polisę, skoro kłopotów nie da się uniknąć. Wypłata odszkodowania, zakup nowego samochodu, być może utrata pieniędzy i innych cennych rzeczy. Nie musi się to zdarzyć jeżeli mamy OnStar. Dzwonimy do konsultanta, który po tym, jak poinformujemy już policję, zablokuje zapłon samochodu. Złodziej po zatrzymaniu się, nie uruchomi auta, a policja już wie gdzie się ono znajduje.

Pewnie macie wątpliwości co do możliwości lokalizowania Was i Waszego samochodu. Fakt, każdy sobie ceni i chce chronić własną prywatność. Opel i o tym pomyślał. Przycisk prywatności wyłącza zdalne namierzanie pojazdu. Tylko po uruchomieniu systemu poduszek powietrznych, po wciśnięciu przycisku SOS oraz w przypadku zgłoszenia kradzieży, lokalizacja auta zostaje przywrócona.

Materiał powstał przy współpracy z marką Opel.
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Kompilacja parkingowych porażek [cz. 1] W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z autami uterenowionymi, Audi S8 plus i Autodrom Škody Pokolenie wcześniej: Mercedes-Benz SLR McLaren Skradzione samochody odzyskane po latach Specyfika przygotowania do zimowej podróży Top Gear na fali kontrowersji [cz. 1] Najszybsze samochody Nürburgringu w 2015 roku Pinnacle Portfolio - najcenniejsza kolekcja wystawiona kiedykolwiek na aukcji [cz.1 - klasyki] 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 2] Cała prawda o brytyjskich samochodach - rozmowa z Mariuszem Stanisławskim, właścicielem serwisu British Cars Elektromobilność dotyka to, jak projektujemy budynki i miasta - architekt Marcin Mostafa o autach elektrycznych Pinnacle Portfolio - najcenniejsza kolekcja wystawiona kiedykolwiek na aukcji [cz. 2 supersamochody]