Puchar hot hatchów: Peugeot 208 GTi vs Seat Ibiza Cupra [runda 4]

Kolejna runda pucharu, w którym do walki stają hot hatche, po stricte francuskim starciu przenosi nas częściowo do Hiszpanii. Peugeot 208 GTi zetrze się z Seatem Ibizą Cuprą.

Ten artykuł ma 3 strony:

Porównaj wygląd

Przeczytaj wstęp i poznaj zasady porównania:

Puchar hot hatchów — wielka wojna małych sportowców — wstęp

Segmenty A, B i C — to właśnie z tych kategorii pochodzi grupa 26 bohaterów naszego kolejnego pucharu, w którym zwycięzca może być tylko jeden i to Wy…

Kolejna runda starcia małych, gorących maszyn nieco się opóźniła ze względu na wprowadzanie zmian na polskiej stronie Peugeota, przez co nie mieliśmy dostępu do cennika 208 GTi. Ponieważ Peugeot.pl już działa jak należy w nowej odsłonie, szybkiego lwa możemy postawić naprzeciwko maszyny z "niemiecką techniką i hiszpańskim temperamentem".

W szranki stają dwa 3-drzwiowe hatchbacki segmentu B. Jest to więc pojedynek podobnych aut, czego nie można powiedzieć o wszystkich rundach, które nas jeszcze czekają.

Nie zmienia to faktu, że pod względem wyglądu samochody te wyraźnie się od siebie różnią. Ibiza Cupra ma ostre linie, narysowane bardzo twardo i wyraźnie. Tymczasem 208 sprawia wrażenie bardzo lekkiego stylistycznie. Myślę, że oba nadwozia mają swoich zwolenników i przeciwników.

Poniżej możecie w łatwy sposób porównać wygląd tych wozów.

Zobacz również: Peugeot 508 (2018) - premiera w Genewie

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Puchar hot hatchów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Ile musi powstać stacji ładowania, żebyśmy mogli swobodnie korzystać z aut elektrycznych? Mniej niż myślisz Najciekawsze premiery minionego roku - 13 najważniejszych nowych aut dla ludu W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z kabrioletami, Volvo S90, BMW 440i i kamienie milowe Samochody przyszłości z przeszłości [cz. 2] Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.2] Ewolucja amerykańskiej legendy: Chevrolet Camaro Alfa Romeo 156 GTA - autofascynacje Wirtualne auta przeniesione do rzeczywistości Najlepsze reklamy motoryzacyjne 2014 roku Najmocniejsze nowe kombi na polskim rynku Sprawdź swoją wiedzę o samochodach - quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] Aktualna klasyfikacja generalna zespołów w Formule 1 (2016)