Puchar hot hatchów: DS 3 GT Performance vs Renault Mégane GT [runda 3]

Po dwóch rundach, w których konkurencja sprowadziła się raczej do wykonania egzekucji niż pojedynków, przyszedł czas na starcie dwóch francuskich hot hatchy, które mają podobne szanse na zwycięstwo. Oczywiście, jak co tydzień, to Wy zdecydujecie, który z nich ma przejść do kolejnego etapu.

Ten artykuł ma 3 strony:

Porównaj wygląd

Przeczytaj wstęp i poznaj zasady porównania:

Puchar hot hatchów — wielka wojna małych sportowców — wstęp

Segmenty A, B i C — to właśnie z tych kategorii pochodzi grupa 26 bohaterów naszego kolejnego pucharu, w którym zwycięzca może być tylko jeden i to Wy…

Bratobójczy pojedynek francuskich hot hatchy rozegra się między DS 3 GT Performance i Renault Mégane GT. Pierwsze z tych aut jest już na rynku dobrych kilka lat, chociaż wcześniej występowało pod marką Citroën. DS 3 niedawno dostał nieco odświeżony wygląd, nowe logo, a jego wersja, którą można szukać awantury na mieście zmieniła nazwę z Racing na GT Performance.

Mégane z kolei to zupełnie nowe auto. Tegoroczny debiutant na razie jeszcze czeka na wersję od Renault Sport, ale już teraz oferuje sporo frajdy z jazdy w usportowionej odmianie GT.

Zanim zanurzymy się pod maskami tych samochodów, przyjrzyjmy się im wyglądom. DS 3 z pewnością jest samochodem oryginalnym, rzadko spotykanym na polskich ulicach. Z kolei Mégane nie jest na tyle niesztampowe, by trafiało wyłącznie w gusta indywidualistów, ale mimo to ma do zaoferowania bardzo atrakcyjny wygląd.

Zobacz również: Podsumowanie roku Volvo - w tym roku stawia na elektromobilność

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Czy da się połączyć zalety minivana i auta dla biznesu? Testy samochodów na Autokult.pl - podsumowanie roku 2015 Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2014 Škoda i rowery – wczesna historia i współczesność marki Budowa nadwozi samochodowych - typy, historia i stosowane materiały Najlepsze koncepty w stylu retro Elektromobilność dotyka to, jak projektujemy budynki i miasta - architekt Marcin Mostafa o autach elektrycznych Nascar - największe widowisko na świecie? Pokolenie wcześniej: Mercedes-Benz SLR McLaren W redakcji Autokult.pl #8: temat tygodnia - tydzień z pickupami, Toyota C-HR, Hyundai i20 Active Wybraliście najlepszy samochód segmentu E! Przedstawiamy zwycięzców [cz.6] Wszystko co wiemy o Alfie Romeo Giulii