Puchar hot hatchów: Mini John Cooper Works vs Alfa Romeo Giulietta Veloce [runda 2]

Kontynuujemy puchar hot hatchów. Tym razem zetrze się prawdziwy gokart i włoski charakter. Do walki staje Mini JCW oraz Alfa Romeo Giulietta Veloce, zwana wcześniej Quadrifoglio Verde.

Ten artykuł ma 3 strony:

Porównaj wygląd

Poprzednią rundę z drastyczną przewagą wygrało BMW M140i. 70% głosujących zdecydowało, że wybrałoby bawarskiego hatchbacka z 3-litrowym motorem ponad Audi S3 Sportback quattro. 258 osób zagłosowało na bawarski model, a 111 na wóz z Ingolstadt.

Na razie wcale nie jest pewne, że BMW dostanie się do kolejnej rundy. We wstępie wyznaczyliśmy regułę czarnej karty, przez którą odpadnie samochód-zwycięzca, na który zagłosuje najmniej osób we wszystkich pojedynkach. Zatem wygrana w pojedynku nie jest gwarantem sukcesu. Liczy się też liczba osób, która w sumie postanowiła zagłosować na daną maszynę.

Wróćmy jednak do dzisiejszych bohaterów. Są nimi Mini John Cooper Works i Alfa Romeo Giulietta Veloce. Gokart z oznaczeniem JCW to 3-drzwiowe, stylowe pudełeczko, którego nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym samochodem. Mini ma silną rzeszę fanów, więc wierzę, że sporo osób odda głos na ten wóz po prostu z czystej sympatii do modelu.

Sęk w tym, że po drugiej stronie barykady sytuacja jest identyczna. Jeśli Alfy Romeo nie wybiera się sercem, to właściwie czym innym? Giulietta Veloce jest świetnie naszkicowana, ma doskonały motor i trójkątną atrapę chłodnicy, której nie da się pomylić z żadną inną. A zatem — brytyjsko-niemiecki gokart z okrągłymi światłami, czy zalotna włoszka z połyskującym scudetto? Porównajmy wygląd tych gorących hatchbacków.

Zobacz również: Hot B War - zapowiedź

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Puchar hot hatchów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Najbardziej niesamowite samochody Briana Johnsona z AC/DC 10 najtańszych SUV-ów i crossoverów na polskim rynku Aktualna klasyfikacja generalna kierowców w Formule 1 (2016) Zwykłe auta dawcami dla supersamochodów [cz. 1] Aktualna klasyfikacja generalna zespołów w Formule 1 (2016) Podaruj sobie trochę stylu: pierwsze spotkanie z Hyundaiem i30 Fastback Najlepszy samochód terenowy świata pochodzi z Polski! 15 sportowych samochodów, które na Nürburgring są wolniejsze od Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio Temat tygodnia: tydzień z pickupami Samochody przyszłości z przeszłości [cz. 2] Czy mobilna hybryda 2w1 sprawdzi się w pracy dziennikarza motoryzacyjnego? Temat tygodnia: tydzień z tanimi SUV-ami i crossoverami

Popularne w tym tygodniu:

Świat z perspektywy długodystansowca. "Elektromobilność jest nieunikniona"