Puchar hot hatchów: BMW M140i vs Audi S3 Sportback [runda 1]

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, po rozlosowaniu par, startujemy z kolejnym pucharem. Tym razem mierzą się ze sobą nowe hot hatche dostępne na polskim rynku. Pierwszą parą, która zetrze się w tym turnieju jest BMW M140i oraz Audi S3 Sportback.

Ten artykuł ma 3 strony:

Porównaj wygląd

Przeczytaj wstęp i poznaj zasady porównania:

Puchar hot hatchów — wielka wojna małych sportowców — wstęp

Segmenty A, B i C — to właśnie z tych kategorii pochodzi grupa 26 bohaterów naszego kolejnego pucharu, w którym zwycięzca może być tylko jeden i to Wy…

Trzeba przyznać, że pierwsza rozlosowana para to wyjątkowo dobrze dobrani rywale. Obydwaj pochodzą z segmentu aut kompaktowych i należą do cenowej półki premium. Różnica jest taka, że pod maską BMW M140i pracuje, jak na obecne czasy, niespotykanie duży motor benzynowy.

Obydwa auta są stosunkowo świeże. Rodzina A3 dopiero przeszła lifting. Z kolei Seria 1 została odświeżona nieco ponad rok temu. Dodatkowo, BMW wprowadziło drobne poprawki w gamie jednostek napędowych. Model M135i został zastąpiony M140i. Ponieważ różnice wizualne są niemal żadne, na zdjęciach prezentujemy wcześniejszą, ale już poliftową odmianę.

Na początek przyjrzyjmy się samym naszym bohaterom dzisiejszego starcia, bez wdawania się w szczegóły techniczne. Jedynka w wersji podstawowej to 3-drzwiowy hatchback. W ofercie BMW znajduje się także odmiana 5-drzwiowa. Audi S3 oferowane jest jeszcze jako sedan, ale z oczywistych powodów, do porównania postawiliśmy Sportbacka.

Zobacz również: Dacia - Podróże od ręki

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Puchar hot hatchów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Fiat 124 Spider vs Mazda MX-5 - porównanie: który roadster wygląda lepiej? Najbardziej niesamowite samochody Briana Johnsona z AC/DC 10 najtańszych SUV-ów i crossoverów na polskim rynku W redakcji Autokult.pl #8: temat tygodnia - tydzień z pickupami, Toyota C-HR, Hyundai i20 Active Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.1] Pół żartem, pół serio - prowizoryczne naprawy i modyfikacje, z których MacGyver byłby dumny Wielkie starcie w segmencie E: BMW Serii 5 vs Infiniti Q70 [cz.3] Szeryfowie drogowi - kompilacja głupców blokujących ruch [cz. 1] 10 najmniejszych nowych samochodów na polskim rynku Škoda i rowery – wczesna historia i współczesność marki Pinnacle Portfolio - najcenniejsza kolekcja wystawiona kiedykolwiek na aukcji [cz. 2 supersamochody] Opel Insignia – biznesowy partner i asystent w jednym