Puchar hot hatchów: BMW M140i vs Audi S3 Sportback [runda 1]

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, po rozlosowaniu par, startujemy z kolejnym pucharem. Tym razem mierzą się ze sobą nowe hot hatche dostępne na polskim rynku. Pierwszą parą, która zetrze się w tym turnieju jest BMW M140i oraz Audi S3 Sportback.

Ten artykuł ma 3 strony:

Porównaj wygląd

Przeczytaj wstęp i poznaj zasady porównania:

Puchar hot hatchów — wielka wojna małych sportowców — wstęp

Segmenty A, B i C — to właśnie z tych kategorii pochodzi grupa 26 bohaterów naszego kolejnego pucharu, w którym zwycięzca może być tylko jeden i to Wy…

Trzeba przyznać, że pierwsza rozlosowana para to wyjątkowo dobrze dobrani rywale. Obydwaj pochodzą z segmentu aut kompaktowych i należą do cenowej półki premium. Różnica jest taka, że pod maską BMW M140i pracuje, jak na obecne czasy, niespotykanie duży motor benzynowy.

Obydwa auta są stosunkowo świeże. Rodzina A3 dopiero przeszła lifting. Z kolei Seria 1 została odświeżona nieco ponad rok temu. Dodatkowo, BMW wprowadziło drobne poprawki w gamie jednostek napędowych. Model M135i został zastąpiony M140i. Ponieważ różnice wizualne są niemal żadne, na zdjęciach prezentujemy wcześniejszą, ale już poliftową odmianę.

Na początek przyjrzyjmy się samym naszym bohaterom dzisiejszego starcia, bez wdawania się w szczegóły techniczne. Jedynka w wersji podstawowej to 3-drzwiowy hatchback. W ofercie BMW znajduje się także odmiana 5-drzwiowa. Audi S3 oferowane jest jeszcze jako sedan, ale z oczywistych powodów, do porównania postawiliśmy Sportbacka.

Zobacz również: BMW 440i - dźwięk silnika

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Puchar hot hatchów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Sportowy Samochód Roku 2014 według redakcji Autokult.pl Na aukcjach w Pebble Beach padły dwa historyczne rekordy W redakcji Autokult.pl #5: wyprawa do Szkocji, turbo-Up!, Fiesta ST200 i Volvo V40 Byliśmy ze Škodą na Tour de France 2016 Dekady potęgi: ewolucja amerykańskich ciężarówek Najciekawsze premiery minionego roku - najważniejsze nowe samochody sportowe i luksusowe [cz.2] Stare reklamy motoryzacyjne z polskiej telewizji W redakcji Autokult.pl #7: temat tygodnia - tydzień wielkich mocy, Mercedes C450 AMG Najwspanialsze współczesne samochody budowane przez firmy nadwoziowe: Carrozzeria Touring Superleggera Najważniejsze premiery motoryzacyjne 2016 roku Fiskus zmienia zasady raz za razem? Problemów z rozliczeniem samochodu w firmie można łatwo uniknąć Maksimum frajdy z jazdy: 10 najlepszych samochodów do zabawy [cz.1]

Popularne w tym tygodniu:

Telematyka to zysk dla pracodawcy i pracownika. Poprawia bezpieczeństwo i komfort pracy, pozwala na dodatkowe zarobki