Temat tygodnia: tydzień z kabrioletami

W pierwszym tygodniu sierpnia, mimo deszczu, zabraliśmy Was na spotkanie z kabrioletami. Nieco słońca wniosły między innymi Mazda MX-5, Ford Mustang 2.3 EcoBoost Convertible oraz BMW 430i xDrive Cabrio. Przejrzeliśmy także rynek tanich kabrioletów - używanych i nowych i zajęliśmy się zabezpieczaniem płóciennego dachu. Cały cykl znajdziecie zebrany poniżej.

Podziel się:

Test Mazdy MX-5 2.0 Sky-G — maksimum frajdy przy minimum komfortu

Poza tym, że jest legendą na czterech kołach, ten samochód nie ma konkurencji. Kultowa Mazda MX-5 czwartej generacji, stworzona w stylu KODO i zgodnie z założeniami SKYACTIV utrzymuje charakter pierwowzoru – nadal jest lekkim, sportowym roadsterem, którego celem jest zapewnić maksimum frajdy za rozsądne pieniądze.

Używane kabriolety za rozsądne pieniądze – co kupić do 10 000 zł?

W naszym tygodniu kabrioletów nie mogło zabraknąć zestawienia tanich aut, które może nabyć większość z was by skosztować przyjemności z jazdy z otwartym dachem. Przedstawiamy nasze propozycje kabrioletów i roadsterów, które możecie kupić za mniej niż 10 000 zł.

BMW 430i xDrive Cabrio — test, opinia, cena, spalanie

BMW Serii 4 Cabrio gościło już u nas, ale w wyjątkowo brutalnej wersji – M4. Tego lata przyszedł czas spotkać się z kabrioletem z Bawarii w odmianie o kompletnie innym, bardziej wysmakowanym charakterze.

10 najtańszych nowych kabrioletów na polskim rynku

Dla entuzjasty czterech kółek nie ma lepszego sposobu na spędzanie ciepłych, letnich dni, niż przejażdżka kabrioletem. Wozy ze zdejmowanym lub otwieranym dachem, nawet jeśli nie dysponują ogromną mocą, dostarczają mnóstwo frajdy zjazdy wyłącznie dzięki poczuciu wolności, które zapewniają podczas jazdy na świeżym powietrzu. Oto 10 najtańszych kabrioletów, jakie możecie dostać w polskich salonach.

Jak myć i pielęgnować dach kabrioletu?

Zakup kabrioletu i czerpanie przyjemności z jazdy to nie wszystko. To również dodatkowe obowiązki jeżeli mamy miękki dach. Dbałość o jego poszycie daje nam nie tylko gwarancję odpowiedniej estetyki, ale także poczucie komfortu psychicznego. Odpowiednio zabezpieczony nie wymaga specjalnych zabiegów przy myciu i dłużej zachowa świeżość.

Używana Mazda MX-5 NB [1998–2005] – poradnik kupującego

Mazda MX-5 to jeden z tych modeli, który stał się kultowy nie tylko ze względu na swoje cechy, ale również dlatego, że rewelacyjnie się sprzedaje. Prawdziwy hit wśród kabrioletów zawsze był oferowany w atrakcyjnej cenie i tak też jest po latach na rynku wtórnym. Dziś prezentujemy drugą generację MX-5, która jest jeszcze w miarę młodym samochodem, a już dostępnym za rozsądne pieniądze.

Ford Mustang Convertible 2.3 EcoBoost — 50 lat czekania

Ford Mustang to samochód z plakatów, marzenie pokroju Porsche 911, tylko trochę mniej rozmazane, bardziej dostępne. To legenda motoryzacji, jeden z najważniejszych i najbardziej kultowych modeli w jej historii.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Treści cykliczne:

Sportowy Samochód Roku 2014 Czytelników Autokult.pl [ankieta] Rozwiązanie, które poprawia warunki pracy, by pracownicy przynosili dodatkowy zysk Aktualna klasyfikacja generalna kierowców w Formule 1 (2016) Pinnacle Portfolio sprzedane na aukcjach w Monterey za 283 mln zł! Rozwiązania techniczne i technologiczne z lotnictwa i kosmonautyki w motoryzacji [cz.2] W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z kabrioletami, Volvo S90, BMW 440i i kamienie milowe Świat z perspektywy długodystansowca. "Elektromobilność jest nieunikniona" Nowa Formuła 1 na sezon 2017 - zmiany techniczne oraz ich efekty W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z niedrogimi SUV-ami, Volvo XC90, Volkswagen Tiguan Rodzinny Samochód Roku 2014 Czytelników Autokult.pl [ankieta] Sportowy Samochód Roku 2014 według redakcji Autokult.pl Puchar hot hatchów - wielka wojna małych sportowców - wstęp

Popularne w tym tygodniu:

Nasze ulubione dziury z boku auta [przegląd redakcji #23]