Używane kabriolety za rozsądne pieniądze – co kupić do 10 000 zł?

W naszym tygodniu kabrioletów nie mogło zabraknąć zestawienia tanich aut, które może nabyć większość z was by skosztować przyjemności z jazdy z otwartym dachem. Przedstawiamy nasze propozycje kabrioletów i roadsterów, które możecie kupić za mniej niż 10 000 zł.

Ten artykuł ma 18 stron:

Kabriolety za rozsądną cenę

Kabriolet, nieważne jakiej byłby klasy, zawsze kojarzy się z pojazdem luksusowym. Nie jest to przypadek, bo ceny nowych samochodów są stosunkowo wysokie, o czym mogliście dowiedzieć się z naszego zestawienia najtańszych kabrioletów na polskim rynku. Weźmy dla przykładu Opla Cascadę za 115 700 zł. Sporo jak na Opla. Fiat 124 Spider za 110 000 zł to relatywnie najdroższy samochód tej marki. Golf z otwartym dachem kosztuje w wersji bazowej tyle, co porządnie wyposażone, rodzinne kombi z dieslem. No ale przecież nie o to chodzi.

Kabriolety mają swój szyk i klasę, niezależnie od segmentu. Nawet używane, kilku- czy kilkunastoletnie samochody potrafią prezentować się naprawdę ładnie tylko dlatego, że nie mają dachu. Poza tym, dają tę nieopisaną radość z jazdy możliwie najbliższą motocyklom, ale bez konieczności zakrywania głowy kaskiem. Poczucie bezpieczeństwa to już dyskusyjny temat, zwłaszcza w mocniej wyeksploatowanych egzemplarzach.

Dziś zaprezentujemy wam kilka naszym zdaniem dobrych propozycji kabrioletu za rozsądną cenę. Oczywiście słowo rozsądna dla każdego oznacza coś innego, ale braliśmy pod uwagę polskie realia. Kabriolet raczej nie może stanowić jedynego pojazdu w gospodarstwie domowym, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by stał się pierwszym autem młodego kierowcy. Za 10 000 zł można kupić w miarę ładny samochód, który przez kilka lat nie będzie wymagał wielkich nakładów finansowych. Wierzymy też, że jeżeli ma być to wasze pierwsze auto, może być do końca życia tym ulubionym, najważniejszym. Znajdziecie tu propozycje modeli ciekawych i rozsądnych, choć nie zawsze jedno z drugim się wiąże. Przedstawimy także modele, które mają szansę stać się lub już się stały youngtimerami.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Samochody używane:

Używana Lancia Thema 8.32 - praktyczne ferrari Używany Ford Focus C-Max I - typowe awarie i problemy Używany Citroën C4 I (2004-2010) - poradnik kupującego Używane Audi Q5 I - typowe awarie i problemy Używany Citroën C5 I w pigułce. Ryzykowny, ale komfortowy francuz Używane Audi A3 (8P) w pigułce. Ostatni kompakt marki ze starej szkoły Używana Lancia Delta HF Integrale - legenda po wsze czasy Używany Nissan Murano I - futurystyczny SUV Używany Jaguar X-Type - typowe awarie i problemy Używana Honda Accord VII w pigułce. Elegancki wóz szybko traci na wartości Sensowne auto za 5000 zł – Mercedes [część 11] - poradnik kupującego Używana Skoda Octavia I - dawny hit

Popularne w tym tygodniu:

Wyjaśniamy promocję Orlenu. Trzeba mieć właściwe auto lub kanister Używany Volkswagen Beetle (2011-2018) – opinie i typowe usterki