Partner:

Byliśmy ze Škodą na Tour de France 2016

Tego lata już po raz 13. Škoda wspiera Tour de France - najważniejszy wyścig kolarski w kalendarzu. Czeski producent dostarcza organizatorom flotę ponad 200 samochodów, które w niełatwych warunkach pokonują tysiące kilometrów u boku najlepszych kolarzy świata. By zobaczyć jak to niesamowite wydarzenie sportowe wygląda od zaplecza oraz sprawdzić jakie wyzwania czekają na Škody podczas Tour de France, wybraliśmy się na piekielnie wymagający etap górski tegorocznej edycji francuskiego giganta.

Podziel się:

Tour de France 2016 ze Škodą — fotorelacja z etapu ósmego

Wraz ze Škodą wybrałem się na ósmy etap Tour de France 2016, wiodący z Pau do Bagnères-de-Luchon. Był to jeden z najbardziej malowniczych odcinków tegorocznego, wielkiego wyścigu.

Walka o zwycięstwo od zaplecza, jak wygląda organizacja dużego przedsięwzięcia sportowego?

Tour de France to jedno z największych wydarzeń sportowych, odbywających się cyklicznie. Co roku przy trasie wyścigu stają miliony kibiców, a jeszcze więcej ogląda tę imprezę przed telewizorami. Organizacja takiego wydarzenia z założenia nie jest prosta. Na 8. odcinku tegorocznego Tour de France mogłem przyjrzeć się temu wyścigowi od zaplecza.

Na czym polega wsparcie Tour de France przez Škodę?

Korzenie Škody sięgają właśnie do rowerów. Laurin i Klement stworzyli podwaliny marki motoryzacyjnej, która teraz dzięki nim jest mocno związana nie tylko z samochodami, ale również właśnie z jednośladami. Czy dla takiej firmy jest więc lepsze wydarzenie sportowe do wspierania, niż najważniejszy wyścig kolarski świata?

Škoda i rowery – wczesna historia i współczesność marki

Škoda należy do najstarszych producentów samochodów na świecie z ciągłą historią. Jak to często bywało w przypadku tych największych – wszystko zaczęło się od rowerów.

Jak ewoluowała flota Škody przez ostatnich 13 lat wspierania Tour de France

Škoda już od 13 lat staje na wysokości zadania przy współtworzeniu wielkiego wydarzenia sportowego, jakim jest Tour de France. Jak w tym czasie zmieniała się flota samochodów, która służyła organizatorom?

Tour de France 2016 – ponad wiek giganta, ponad dekada wsparcia Škody

Tour de France to najważniejszy rowerowy wyścig świata. W najbliższą sobotę rozpocznie się jego 103. edycja. Jednocześnie będzie to już 13. raz, kiedy Škoda będzie pełnią sił wspierać to niesamowite wydarzenie sportowe.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Treści cykliczne:

Top Gear na fali kontrowersji [cz. 1] Szeryfowie drogowi - kompilacja głupców blokujących ruch [cz. 1] Ile CO2 tak naprawdę emituje samochód elektryczny w Polsce? Rozwiązanie, które poprawia warunki pracy, by pracownicy przynosili dodatkowy zysk Zarządzanie pojazdami i mobilnymi pracownikami. Technologie zmieniają sposób, w jaki pracujemy Telematyka to zysk dla firmy i pracownika. Przedsiębiorstwo oszczędza, a zatrudniony lepiej pracuje i zarabia Specyfika przygotowania do zimowej podróży W redakcji Autokult.pl #5: wyprawa do Szkocji, turbo-Up!, Fiesta ST200 i Volvo V40 World Endurance Championship 2014 – o co w tym wszystkim chodzi? Koncept Bugatti Veyrona ma już 20 lat. Na początku było słowo 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 2] Zwykłe auta dawcami dla supersamochodów [cz.3]