Aston Martin Vantage GT12 Roadster - pojedynczy egzemplarz w Goodwood

Aston Martin zaprezentował w Goodwood ekstremalną odmianę modelu Vantage Roadster - najszybszego otwartego Astona w historii. Szkoda, że nie jest to wersja produkcyjna, bo wygląda powalająco. Samochód został wyposażony w wolnossący motor V12 o mocy 600 KM i pojemności 6 litrów, z zupełnie zmienionym układem wydechowym, do którego budowy użyto tytanu i magnezu. Wszystko po to, by brzmiał lepiej niż kiedykolwiek i by rozpędzić samochód do 100 km/h w 3,7 sekundy. Auto konstrukcyjnie bazuje na modelu Vantage Coupe GT12, stąd podobieństwo w nazwie. Ma dokładnie takie samo zawieszenie i hamulce. Został zbudowany przez dział Q, zajmujący się indywidualnymi projektami i personalizacją samochodów Astona Martina. Nabywca tego egzemplarza już teraz może cieszyć się doskonałą lokatą kapitału.

Ten artykuł ma 2 strony:

Zobacz również: Rolls-Royce Phantom Series II - prezentacja

Aston Martin V8 Vantage N430 — test

Niech zaawansowany wiek konstrukcji i infantylne kolorowe wstawki nikogo nie zmylą: Vantage to dalej wściekła, zabójcza broń godna bezlitosnego KGB….

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Galerie zdjęć:

Nowy Hyundai i30 Wagon (2017) - premiera Ferrari 488GTB od VOS o mocy 900 koni mechanicznych Nowe Suzuki SX4 - japoński crossover w szczegółach [galeria] Personalizacja Mini Coopera - 50 unikalnych, designerskich modeli [mega galeria] Historia zaginionego Forda Mustanga z "Bullitta". Przepadł na blisko 40 lat Modne i wygodne auta segmentu SUV [galeria] Prototyp Mazda RT24-P na IMSA Hyundai i30 N (2017) - premiera Znane samochody terenowe w nieznanych odsłonach Mercedes-Benz CLA 45 AMG Shooting Brake OrangeArt Edition [galeria] Lakier Estoril Blue po raz pierwszy trafi na nadwozie BMW Z4 [galeria zdjęć] Wypadki piekielnie drogich samochodów [galeria]