Aston Martin Vantage GT12 Roadster - pojedynczy egzemplarz w Goodwood

Aston Martin zaprezentował w Goodwood ekstremalną odmianę modelu Vantage Roadster - najszybszego otwartego Astona w historii. Szkoda, że nie jest to wersja produkcyjna, bo wygląda powalająco. Samochód został wyposażony w wolnossący motor V12 o mocy 600 KM i pojemności 6 litrów, z zupełnie zmienionym układem wydechowym, do którego budowy użyto tytanu i magnezu. Wszystko po to, by brzmiał lepiej niż kiedykolwiek i by rozpędzić samochód do 100 km/h w 3,7 sekundy. Auto konstrukcyjnie bazuje na modelu Vantage Coupe GT12, stąd podobieństwo w nazwie. Ma dokładnie takie samo zawieszenie i hamulce. Został zbudowany przez dział Q, zajmujący się indywidualnymi projektami i personalizacją samochodów Astona Martina. Nabywca tego egzemplarza już teraz może cieszyć się doskonałą lokatą kapitału.

Ten artykuł ma 2 strony:

Zobacz również: Uczta dla zmysłów: pierwsza jazda Astonem Martinem DB11 V8 na filmie

Aston Martin V8 Vantage N430 — test

Niech zaawansowany wiek konstrukcji i infantylne kolorowe wstawki nikogo nie zmylą: Vantage to dalej wściekła, zabójcza broń godna bezlitosnego KGB….

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Galerie zdjęć:

Klasyczne kabriolety - powiew chłodnego wiatru [galeria] Peugeot 908 HDi FAP trafi na sprzedaż Prior Design Nissan GT-R R35 PD750 - szerzej i bardziej agresywnie Nowy Chevrolet Corvette ZR1. Amerykański król powraca Nowe Audi A4 (2015) w obszernej galerii producenta Szanghajska koncepcja Peugeota - SXC [galeria] A1 GP w Nowej Zelandii - galeria pit lane babes 2009 Subaru Forester - oficjalna galeria Bugatti Veyron 2009 - Galeria Dnia Europejska Mazda 2 – obszerna galeria zdjęć Lubelskie Klasyki Nocą w obiektywie Autokultu [galeria] Ekstremalnie szeroko i nisko - samochody ze stajni Liberty Walk Performance [cz.1]