BMW, MINI i Rolls-Royce Vision NEXT 100 - czterokołowa przyszłość Grupy BMW

BMW zaprezentowało na uczczenie swojej setnej rocznicy dwa kolejne samochody koncepcyjne po BMW Vision NEXT 100, które mają odzwierciedlać nie tylko przyszłość firmy, ale także przyszłość motoryzacji.

Ten artykuł ma 3 strony:

Zdaniem BMW, przyszłość motoryzacji to dostosowane do ściśle określonych potrzeb samochody, połączone ze sobą w taki sposób, że stworzą jedność na drogach. To również auta zaprojektowane tak, by użytkownik mógł maksymalnie wykorzystać ich możliwości. Samochody będą bezemisyjne, bardziej „odpowiedzialne” coraz „mądrzejsze” i w wielu aspektach życia codziennego zastąpią człowieka, pomagając mu w szeroko rozumianej mobilności.

Jednocześnie BMW nie zapomina o czymś takim jak przyjemność z jazdy i nie będzie rezygnować z klientów, którzy właśnie to sobie cenią. W celu zaprezentowania swojej wizji przyszłości motoryzacji, zbudowano już trzy koncepty trzech marek wchodzących w skład Grupy, które łączy wspólna nazwa NEXT100. Odnosi się ona do następnych 100 lat motoryzacji. Miłośnicy motocykli na przeznaczony dla nich koncept muszą poczekać do października.

BMW Vision NEXT 100

BMW zdaje sobie sprawę z faktu, że przyszłość komunikacji samochodowej to dążenie do maksymalnej automatyzacji, ale zapewnia jednocześnie, że filozofia firmy nie zmieni się w ciągu następnych 100 lat. Maksymalne połączenie człowieka z samochodem, możliwie najlepsze odczucia i skoncentrowanie się na właściwościach jezdnych – to cel, który firma stara się osiągnąć w każdym obecnym modelu i w każdym przyszłym. Współczesna technika odcina się od przeszłości, ale może dawać niespotykane dotąd wrażenia z jazdy. Auta BMW pozostaną intuicyjne w obsłudze i skoncentrowane na kierowcy.

Niemiecki producent twierdzi, że automatyzacja ruchu jest w porządku, ale tylko pod warunkiem, że kierowca tego chce. Dotyczy to takich marek jak BMW i MINI, ale niekoniecznie Rolls-Royce’a. O tym za chwilę. Kierowca zawsze powinien mieć możliwość całkowicie samodzielnego prowadzenia samochodu. Tak na marginesie, trochę przeczą sami sobie, skoro wcześniej już składali deklaracje, że w przyszłości każde auto BMW będzie wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Samochody tej marki w przyszłości będą pomagały kierowcy we właściwym i bezpiecznym prowadzeniu, stosując wyświetlane na przedniej szybie obrazy, m. in. wyznaczające kierunek jazdy czy miejsca, w których należy skręcić, a także zaznaczając obiekty, które mogą być zagrożeniem.

Jednym z samochodów, które pokazały już kierunek rozwoju BMW jest hybrydowy model i8. Nadal skoncentrowany na sportowych doznaniach, ale w zupełnie nowy sposób. Tymczasem takie modele jak M2, na szczęście jeszcze pozostają w ofercie BMW i miejmy nadzieję, że potrwa to jak najdłużej.

BMW Vision Next 100 — zdjęcia

Zobacz również: BMW serii 7 na parkingu i autostradzie

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

W sezonie 2017 Formuły 1 nadal będą jednostki hybrydowe V6 Mazda RX-7 też do szuflady? No nie... Ferrari FF spalone w Hongkongu Nadciąga najszybsze wcielenie Lexusa LC. Pod maską ma mieć podwójnie doładowane V8 BMW 520d EfficientDynamics - prestiż dla oszczędnych Hoffmann & Novague R200 - następca Škody 130 RS w akcji na torze Coś dla Pań od Maserati Nowe BMW serii 3 (F30) ujawnione! [aktualizacja - wideo] Kia wprowadza na rynek limuzynę K9 Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport w barwach kolejnej edycji specjalnej Przedsmak nowego Transita - Ford Tourneo Custom Concept Reventon numer 3 szuka nowego właściciela

Popularne w tym tygodniu:

W czwartek 12 grudnia akcja "Smog". Policjanci będą badać spaliny V12 nie umarło. Nowy Mercedes Klasy S będzie dostępny z takim silnikiem Czołgi trafiły na policyjny parking. Przewoźnik nie miał zezwoleń Audi RS4 ABT przerobione na radiowóz w szczytnym celu Nowiutkie Porsche 911 GT2 RS zostało rozbite podczas jazdy próbnej Wątpliwości odnośnie jazdy na suwak rozwiane? Mamy oficjalne stanowisko policji Nissan GT-R50 Italdesign jest gotowy do produkcji. Powstanie tylko 50 sztuk Pagani Zonda Aether zmieniła właściciela. Jednorożec kosztował 6,81 mln dol. Lista stacji z paliwem złej jakości. Zobacz, gdzie uważać z tankowaniem Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss został wystawiony na sprzedaż Syrena Toma Hanksa odsłonięta. Pieniądze z jej licytacji trafią do potrzebujących Premier idzie za ciosem. Rząd pracuje już nad zmianą pierwszeństwa pieszych