Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.2]

Pisaliśmy już wielokrotnie o tym jak motoryzacja i lotnictwo łączą się na dwóch najważniejszych płaszczyznach: technicznej i stylistycznej. W przypadku tej drugiej kwestii przedstawiliśmy Wam już Bentleya Continentala GT Speed Breitling Jet Team, Pagani Zondę Tricolore, Forda Mustanga AV-X10 Dearborn Doll oraz Lamborghini Reventóna. Teraz pora na drugą porcję egzotycznych maszyn, których twórcy inspirowali się lotnictwem.

Aston Martin V8 Vantage S Blades Edition

Aston Martin V8 Vantage S Blades Edition

Ten artykuł ma 4 strony:

Aston Martin V8 Vantage S Blades

Aston Martin V8 Vantage S Blades Edition

Ta wyjątkowa wersja specjalna Vantage'a została stworzona na życzenie dilera Aston Martin Cambridge. Inspiracją dla serii jedynie pięciu egzemplarzy był zespół akrobatyczny Blades, a dokładniej — samoloty Extra EA300.

Cena tego samochodu objęła nie tylko zestaw specjalnych dodatków, o których za chwilę, ale również niezwykłe przeżycie, jakim było odebranie tego wozu. Do każdego pojazdu dodane jest zaproszenie dla nowego właściciela oraz trzech osób towarzyszących. W jego ramach przy odbiorze auta w siedzibie głównej Blades można było odbyć lot z tymi mistrzami pilotażu, a później zabrać swojego nowego Vantage'a na jazdę próbną po pasie startowym.

Aston Martin V8 Vantage S Blades wyróżnia się między innymi specjalnym malowaniem z czarną obwódką atrapy chłodnicy oraz pomarańczowymi dodatkami. Wewnątrz znajdziemy detale wykonane z włókna węglowego, przeszycia kontrastującą nicią oraz przetłoczenia na czarnej skórze, które przedstawiają logo zespołu akrobatycznego.

Aston Martin V8 Vantage S Blades Edition — zdjęcia

Zobacz również: Citroën - In Love With You - Odc. 3 "The Dream"

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Motoryzacja w lotnictwie i kosmonautyce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Ultrarzadkie samochody z lat 2000-2010 [cz.1] Szeryfowie drogowi - kompilacja głupców blokujących ruch [cz. 1] Najszybsze samochody Nürburgringu W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z niedrogimi SUV-ami, Volvo XC90, Volkswagen Tiguan Ekologia i oszczędzanie idą w parze. Pozwalają na to nowoczesne technologie Tour de France 2016 – ponad wiek giganta, ponad dekada wsparcia Škody W jakich samochodach odbywają się egzaminy na prawo jazdy kategorii B w Polsce? Wybraliście najlepszy samochód segmentu E! Przedstawiamy zwycięzców [cz.6] Wielkie starcie w segmencie E: Audi A6 vs Lexus GS [cz.4] W redakcji Autokult.pl #9 - czym jeździmy w trakcie majówki? "Może 10 proc. kierowców potrafi jeździć. Reszta wymaga gruntownego szkolenia" Kompilacja parkingowych porażek [cz. 1]