Wielkie starcie w segmencie E: Audi A6 vs Lexus GS [cz.4]

Dotarliśmy do czwartej części naszego starcia o koronę segmentu E. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, zetrą się ze sobą przedstawiciele Japonii i Niemiec.

Ten artykuł ma 4 strony:

Audi A6 vs Lexus GS — wstęp

Przypomnijmy najpierw zwycięzców poprzednich pojedynków. Pierwsze starcie o włos wygrało Volvo S90, które stanęło w szranki z Mercedesem Klasy E. Następnie z dużym zapasem Maserati Ghibli pokonało Jaguara XF. W ubiegłym tygodniu pojedynkowało się BMW Serii 5 z Infiniti Q70. To starcie miało rozstrzygnięcie korzystne dla bawarskiej marki. 71 procent z Was zagłosowało właśnie na BMW. Infiniti uzyskało 29 proc. głosów.

Do walki stają dwaj wyjadacze. Audi co prawda cieszy się większą popularnością na rynku, ale nie zmienia to faktu, że GS produkowany jest od roku 1993, a A6 od 1994. Naturalnie, wcześniej Audi dysponowało modelem 100, jednak jeśli porównać od jak dawna znane są obydwie nazwy, to teoretycznie GS jest produktem o nieco większym stażu. Czy to wystarczy by pokonać popularne A6?

Jak widać, Lexus ma bardziej awangardową stylistykę. Wściekły front z wielką paszczą jest godnym konkurentem niewiele skromniejszego grilla w Audi. Z kolei mocną stroną Audi już na zdjęciach ewidentnie jest długość nadwozia. Czy potwierdzą to liczby?

Zobacz również: Audi A4 (B9) Avant 2.0 TDI (2016) - test

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Wybieramy najlepszy samochód segmentu E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Czy mobilna hybryda 2w1 sprawdzi się w pracy dziennikarza motoryzacyjnego? Oszczędność czasu, pieniędzy i bezpieczeństwo dla pracowników. Telematyka to coś więcej niż zwykły GPS Flota egzotycznych samochodów policji w Dubaju Wnętrze nowego Opla Zafiry dla rodziny i profesjonalisty Motoryzacyjne żarty na prima aprilis 2015 10 najdroższych samochodów zlicytowanych w 2014 roku Škoda i rowery – wczesna historia i współczesność marki 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 3] Rozwiązanie: quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] Najmocniejsze nowe kombi na polskim rynku Zwykłe auta dawcami dla supersamochodów [cz.3] Wybierz najlepszą premierę 2015 roku - plebiscyt czytelników