Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Bell & Ross Aero GT - spektakularny koncept, który nie powstanie

Za produkcję samochodów wkrótce zabierze się producent telefonów z nadgryzionym jabłkiem. Wozami koncepcyjnymi drogę przecierają mu inne nietypowe firmy, np. Bell & Ross. Ten producent do tej pory zajmował się zegarkami. Teraz uznał, że czas na stylistyczny eksperyment w motoryzacji.

Za spektakularny projekt odpowiadał Bruno Belmich, który jest dyrektorem kreatywnym firmy Bell & Ross. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia z samochodem, który prawdopodobnie w najlepszym wypadku zostanie zaprezentowany jako koncept w skali 1:1 niewyposażony w źródło napędu. A szkoda…

Jak na debiut, jest to bardzo udany projekt. Doskonale łączy on świat wyścigów i lotnictwa wojskowego. Widać, że samochód ten był inspirowany nowoczesnymi myśliwcami. Cały poprzecinany jest krawędziami i dodatkami typowymi dla współczesnych samolotów bojowych. Nawet kamery, które zastępują lusterka, osadzone są na dosyć dużych lotkach. Z kolei płetwa wystająca z tyłu doskonale nawiązuje nie tylko do lotnictwa, ale i współczesnych wyścigów długodystansowych.

Styliści Bell & Ross doskonale połączyli płynne, gładkie linie z ostrymi kształtami. Szczególnie widać to na boku — drzwi są mocno zaokrąglone, a otaczające je dodatki sprawiają wrażenie ostrych jak żyletki. Nietrudno zachwycić się także absurdalnie wielkimi wlotami powietrza po bokach.

Iście ułańską fantazją styliści wykazali się także projektując pas tylny. Tutaj królują nie tylko wielkie światła i dyfuzor, ale także potężne, ziejące swym ogromem końcówki układu wydechowego, przypominające dysze silników odrzutowych.

Niestety, sportowe AeroGT pozostaje konceptem, dlatego też jego twórcy nie zdradzili co stanowi serce tej maszyny. Przez tylną szybę widać co prawda jednostkę widlastą, ale na tym nasza wiedza się kończy.

Równolegle z samochodem inspirowanym lotnictwem Bell & Ross zaprezentował dwa zegarki… inspirowane AeroGT.

Bell & Ross Aero GT (2016) - zdjęcia

Zobacz również: Rolls-Royce Phantom Series II - prezentacja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Audi SQ5 - polski cennik 2014 Buick LaCrosse – bezpieczeństwo ponad wszystko [Nowy Jork 2013] Chevrolet Trax - ostatni z trojaczków GM Za kulisami targów NYIAS [Nowy Jork 2013] 2014 Mercedes-Benz klasy E Estate wyszpiegowany na Nürburgring [wideo] Porsche chwali się liczbą chętnych na Taycana. Wielu z nich to klienci Tesli Puritalia 427 Roadster - oto jest prototyp! Fiat 126p Maluch ma już 40 lat! Nissan zaprezentował hybrydowego Pathfindera [Nowy Jork 2013] Wpadka reklamowa Mercedesa... mała wpadka Nowe znaki na przejściach dla pieszych. Władze Genewy dążą do równości płci i nie tylko Ford przywiezie do Chin cztery nowości

Popularne w tym tygodniu:

Potrącił ścigaczem dziewczynkę i uciekł. Matka szuka sprawcy Byłem na premierze konceptów polskich samochodów elektrycznych. Izery nie mają jeszcze fabryki, ale plan jest ambitny Kaucja za zakup nowego oleju silnikowego już od przyszłego roku. Rząd szykuje zmiany Mercedes chwali się nową Klasą S. Będzie mieć inteligentne zawieszenie i skrętną tylną oś Nowe zasady badań technicznych. Diagnosta będzie robił zdjęcia Nadal bez trudu kupisz auto metodą "na Niemca". Problemy zaczną się później Skarbówka kupuje samochody. Moc minimum 300 KM i bardzo dokładne wymagania Porsche zebrało tęczową rodzinę 911. Tak pokazało swoje wsparcie dla osób LGBT+ Czy benzyna 98 to lepsze paliwo niż benzyna 95? Nie, to nie tak działa Izery będą produkowane na Śląsku. Łącznie ma tam powstawać 5 modeli Elektryczna "syrena" już jeździ. Przedprodukcyjne sztuki Vosco S106EV opuściły fabrykę, a w planach kolejne modele Pakiet deregulacyjny przyjęty! Kierowcy będą mogli schować dokumenty do szuflady