Wielkie starcie w segmencie E: Mercedes Klasy E vs Volvo S90 [cz.1]

Segment E wypełniają samochody zapewniające wysoki komfort, ale czasem dające też nieco frajdy z jazdy. Różni producenci prezentują w tej kwestii z goła inne podejścia. Postanowiliśmy, że trzeba rozstrzygnąć, który z samochodów tej kategorii zasługuje na miano najlepszego. Jednak to nie my będziemy wybierać.

Ten artykuł ma 4 strony:

Mercedes-Benz Klasy E vs Volvo S90 — wstęp

Do walki stają przedstawiciele Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Japonii. Każdy z nich ma swój większy lub mniejszy kawałek polskiego rynku. Starcie odbędzie się w formie pucharowej. Pary zostały dobrane w wyniku losowania. W pierwszej fazie pojedynki stoczą: Jaguar XF z Maserati Ghibli, Infiniti Q70 z BMW Serii 5, Audi A6 z Lexusem GS oraz dzisiejszy duet — Mercedes-Benz Klasy E z Volvo S90. Tak się złożyło, że są to najnowsi gracze w segmencie E.

Oba samochody zostały zaprezentowane w ciągu ostatnich miesięcy. Dzięki temu mieliśmy okazję wsiąść do każdego z nich podczas targów samochodowych, a producenci mieli czas przedstawić ich oficjalne cenniki. O oferowanych silnikach i ich cenach za chwilę. Na razie przyjrzyjmy się samym bohaterom naszego dzisiejszego porównania, z każdej strony.

Wygląd to rzecz bardzo subiektywna, dlatego nie będziemy go szerzej komentować — pozostawimy to Wam. Warto jednak zauważyć, że w przypadku obydwu aut producenci zrobili kawał świetnej roboty w nadawaniu im tożsamości, która przypisuje je do konkretnej marki. Zarówno Klasa E jak i S90 są autami spójnymi stylistycznie z resztą gamy.

Zobacz również: Mercedes-Benz klasy S - odc. 3 "Poruszenie"

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Wybieramy najlepszy samochód segmentu E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Luksusowe i sportowe samochody Floyda Mayweathera Fiskus zmienia zasady raz za razem? Problemów z rozliczeniem samochodu w firmie można łatwo uniknąć Fiat 125 - poznaj całą rodzinę z Włoch Rozwiązanie, które poprawia warunki pracy, by pracownicy przynosili dodatkowy zysk Bugatti Veyron - wersje specjalne na 100 zdjęciach W jakich samochodach odbywają się egzaminy na prawo jazdy kategorii B w Polsce? Jedna zmiana, tysiące złotych oszczędności. Wszystko dzięki niewielkiej aplikacji Ford Fiesta Proto by Stec Motorsport - prawdziwy wilk w owczej skórze 10 najbardziej wyczekiwanych samochodów 2016 roku Kompilacja parkingowych porażek [cz. 1] Drag racing – pojedynki nietypowych maszyn W redakcji Autokult.pl #9 - czym jeździmy w trakcie majówki?