Luksusowe i sportowe samochody Floyda Mayweathera

Floyd Mayweather to amerykański bokser urodzony w 1977 roku. Obecnie jest on mistrzem świata federacji WBO, WBC i WBA w wadze półśredniej, WBA i WBC w junior średniej oraz brązowym medalistą olimpijskim z Atlanty. Floyd Mayweather ma za sobą 49 zawodowych walk. W tej liczbie zawiera się 26 KO i zero przegranych. Według Forbesa jest najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. W 2015 roku na jego konto wpłynęło około 300 mln dolarów. Dla porównania Cristiano Ronaldo zainkasował w tym samym czasie 79,6 mln dolarów. Niezwyciężony bokser zajął pierwsze miejsce tego rankingu drugi raz z rzędu i trzeci raz generalnie. Jakimi samochodami jeździ tak dobrze zarabiający, niepokonany Floyd Mayweather?

Ten artykuł ma 16 stron:

Przy takich zarobkach bokser może pozwolić sobie na to, by zmieniać wozy jak rękawiczki. Jednak dzięki ekshibicjonizmowi Mayweathera w sieciach społecznościowych, można na bieżąco śledzić wszystkie jego nowości w garażu. Nie znajdziemy tam wysmakowanych klasyków i hardkorowych maszyn wyścigowych dla koneserów. Bokser preferuje wozy przede wszystkim luksusowe. Dlatego jego kolekcja zawiera kilka egzemplarzy Bugatti i wiele innych, współczesnych gwiazd świata wozów egzotycznych.

Za Koenigsegga CCXR Trevitę amerykański bokser zapłacił 4,8 mln dolarów. To wyjątkowa maszyna kolekcjonerska. Jego poszycie z włókna węglowego pokryte jest drobinkami, które mienią się na srebrno w słońcu. Początkowo Koenigsegg planował stworzyć trzy egzemplarze tej maszyny, ale ostatecznie ze względu na kosztowny proces technologiczny kompozytu, powstały tylko dwie sztuki. Mayweather posiada numer 2.

Tu warto dodać, że pojazd ten wyposażony jest w 4,8-litrowy silnik benzynowy, który z pomocą dwóch turbosprężarek Rotrex rozwija 1018 KM i 1080 Nm.

Tu warto dodać, że pojazd ten wyposażony jest w 4,8-litrowy silnik benzynowy, który z pomocą dwóch turbosprężarek Rotrex rozwija 1018 KM i 1080 Nm.

Zobacz również: Czy Škoda Kamiq to samochód wszechstronny?

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

W jakich samochodach odbywają się egzaminy na prawo jazdy kategorii B w Polsce? Rodzinny Samochód Roku 2013 - wybór redakcji Autokult.pl Jak osiągnąć sukces w motorsporcie? Książka do poduszki i obserwacja przyrody Sportowy Samochód Roku 2013 według Czytelników Autokult.pl Kompilacja parkingowych porażek [cz. 1] Temat tygodnia: tydzień z hot hatchami 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 1] Kierowcy Formuły 1 i ich prywatne samochody Rodzinny Samochód Roku 2014 według redakcji Autokult.pl Najmocniejsze nowe kombi na polskim rynku Zwykłe auta dawcami dla supersamochodów [cz. 1] Telematyka pomaga rozwijać biznes. Jak działa ta technologia? Tłumaczymy krok po kroku