LED-owe znaki dla bezpieczeństwa motocyklistów

Temat bezpieczeństwa motocyklistów jest dla różnych instytucji powodem do inicjowania akcji edukacyjnych i przypominających o obecności jednośladów na drogach. Władze jednej z amerykańskich miejscowości postanowiły zainwestować w LED-owe znaki bezpieczeństwa. Mają one wprowadzić porządek na trasach, na których dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem motocyklistów.

fot. visordown.com

Elektroniczne znaki zostały ustawione w tzw. czarnych punktach. W sumie kierowcy mogą zobaczyć je w 9 miejscach. Jak podkreśla urzędnik odpowiedzialny za wdrożenie projektu, po konsultacji z policją uznano, że będzie to bardzo efektywne rozwiązanie.

Na elektronicznych tablicach oprócz wizerunku motocyklisty pojawia się również napis “Think! Biker”. Pomysł ciekawy, ale czy sprawdziłby się w polskich realiach?

Zobacz również: Systemy ułatwiające jazdę - tempomat

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Pierwsze w Polsce parkingi dla motocyklistów 125 ccm z manualem: oświadczenie firmy Junak Pierwsze testy elektrycznego Harleya-Davidsona 125 ccm z manualną skrzynią biegów na kat. B - Sejm przyjął poprawki Senatu Ariel wraca do gry: model Ace debiutuje Honda NC750S - pierwsze wrażenia z jazdy Pierwszy motocykl o pojemności 500 ccm Elektryczny Harley-Davidson LiveWire debiutuje! Na miejską przygodę: Yamaha Xenter 150/125 Duch lat 90. wraca: Honda Urban Tiger Fireblade Elektryczny Harley-Davidson? Wyścigowa historia marki na dwóch kołach: Hesketh 24 600 ccm na kursie: dobrze czy źle? Rozmowa z instruktorem motocyklowym Ducati 1199S Panigale - test motocykla używanego Dla wygody podróżowania: Junak M11 Nowy w rodzinie: Yamaha MT-09 Street Tracker Uliczna wyścigówka: Ronax 500 Z duchem retro: Ducati Scrambler Pierwszy motocykl o pojemności 250 ccm Dwusuwowe nowości Yamahy: YZ85, YZ125 i YZ250 Senat: 125 ccm z manualną skrzynią biegów na kat. B Junak szykuje jednoślady na prawo jazdy kat. B Powrót do gry: Ariel wyprodukuje motocykl Unikatowe motocykle BMW dla każdego