Panoz Esperante GTR-1 odrestaurowany przed targami w Dubaju

Samochód, który widzicie na zdjęciach to pierwszy dopuszczony do ruchu drogowego Panoz Esperante GTR-1. By znalazł się na targach samochodowych w Dubaju konieczne było przywrócenie mu dawnego blasku. Grono specjalistów pracowało przez 6 miesięcy, żeby doprowadzić go do wzorowego stanu. Pod jego pokrywą silnika kryje się 6-litrowe V8 bazujące na konstrukcji Forda. Generuje on ponad 600 KM, które trafiają na koła przez ręczną przekładnię ZF. Jazda tym samochodem musi być niesamowitym doznaniem - waży on zaledwie 898 kg.

Zobacz również: Rolls-Royce Phantom Series II - prezentacja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

MG CS - pierwsze wizualizacje nowego konceptu W Nowym Jorku ujrzymy najbardziej luksusowego Range Rovera wszech czasów Hyundai i30 N Fastback tworzy nowy segment. Na razie jest jedynym hot fastbackiem Porsche GT2 9ff Odświeżony Hyundai Elantra (2016) z premierą w Polsce - cennik Wybierz trzy najlepsze auta lat 70. rynku amerykańskiego! [ankieta] Płatności z systemem AmberGo działają już lepiej. Nie wszyscy go w pełni wykorzystują Bentley Continental GT Speed (2013) nadjechał! G-Power BMW M6 Hurricane CS - 370 km/h! Znalezione na eBayu: czy chwyty marketingowe działają? Złote jajko - Porsche 911 kabrio Volkswagen sprzedał 2,5 miliona samochodów w pół roku!

Popularne w tym tygodniu:

"Uczyłem się jeździć w fiacie 126 mojej ciotki". Włoch pokazał swój pomysł na nowego Malucha Maseczka w aucie. Przepisy dotyczą też pasażerów Rolnicy ponownie wyjechali na drogi. Zablokują nawet 200 tras To była kwestia czasu. Tuner zdejmuje limiter prędkości z nowych volvo Amerykanie pobili rekord Bugatti. Ponad 500 km/h na zamkniętej autostradzie Policja kupiła nowe radiowozy. Hyudani Kona Electric zasili szeregi Komendy Stołecznej Są nowe przepisy o przeglądach technicznych. Mają obowiązywać od początku 2021 r. Numery rejestracyjne dla rowerów. Tego chce berlińska policja Hummer powrócił. Ma elektryczny napęd o mocy ponad 1000 KM Nowe przepisy dotyczące sprowadzania aut. O karę za niezarejestrowanie auta póki co trudno "Przyszłość silnika spalinowego to kwestia polityczna". Diesel wciąż najbardziej wydajny Volvo wyjaśnia w poruszającym filmie, dlaczego wprowadziło limiter prędkości do 180 km/h