Porsche mistrzem świata WEC!

Źródło zdjęć: © fot. FIA WEC
Marcin Łobodziński
01.11.2015 11:55, aktualizacja: 02.10.2022 09:12

W Szanghaju odbyła się przedostatnia runda długodystansowych mistrzostw świata WEC, po której Porsche zostało zwycięzcą tego serialu.

Porsche dominowało przez cały sezon i w Chinach nie było inaczej. W pierwszym rzędzie na polach startowych do 6-godzinnego wyścigu stanęła para 919 Hybrid i te same bolidy, w tej samej kolejności ukończyły bieg do mety na dwóch pierwszych pozycjach. Zwycięzcą zostało trio Timo Bernhard, Mark Webber, Brendon Hartley, natomiast 26 sekund za nimi finiszowali Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb. Dzięki temu dubletowi Porsche zapewniło sobie mistrzowski tytuł w kategorii konstruktorów, pierwszy od powrotu do wyścigów długodystansowych i od ostatniego, zdobytego w 1986 roku tytułu.

Jednocześnie zwycięskie trio wygrało czwarty wyścig z rzędu i tym samym przybliżyło się do zdobycia tytułu w kategorii kierowców. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmują zawodnicy Audi André Lotterer, Benoît Tréluyer i Marcel Fässler, którzy dziś finiszowali na 4. miejscu. Wszystko rozstrzygnie się podczas 6-godzinnego wyścigu w Bahrajnie.