Samochodowe wakacje Polaków 2015. Jeszcze chętniej podróżowaliśmy wynajętym samochodem

Artykuł sponsorowany

Czym podróżować podczas wakacyjnych wycieczek? Czy najlepszym rozwiązaniem okaże się pociąg, autobus, a może samochód? W tym roku Polacy jeszcze chętniej wybierali się na wakacje wynajętym samochodem. Dzięki temu nie musieli uzależniać swoich planów m.in. od rozkładów jazdy. Duża flota firmy AVIS pozwoliła w tym roku przemieszczać się w najciekawsze zakątki, i to w najlepszych warunkach.

Wakacyjna podróż samochodem to wygoda, bezpieczeństwo i przede wszystkim plan, który samodzielnie można stworzyć i realizować. Samochód daje wolność podróżowania, natomiast jeśli jest dobrze dobrany do potrzeb osób wybierających się na wojaże, gwarantuje wygodę. Najciekawsze wakacje to te zaplanowane samodzielnie w dowolnej chwili.

Polacy w 2015 roku chętniej niż przed rokiem wynajmowali auto w okresie wakacyjnym – zarówno na krótkie (weekendowe) wypady, jak i kilkunastodniowe wakacje w różnych zakątkach Polski. We flocie AVIS znajduje się ponad 2 000 samochodów, co pozwala dopasować auto do podróży, podróżujących, ilości bagażu oraz dróg. Dodatkowym plusem jest fakt, że punkty wypożyczania samochodów są dostępne na wszystkich lotniskach w Polsce oraz w centrach największych miast. W 2014 roku blisko 55 tysięcy osób wybrało samochód AVIS, w tym roku – szczególnie w okresie wakacyjnym – ta liczna wzrosła.

W 2014 roku klienci przejechali naszymi autami aż 7 milionów kilometrów. W tym roku – w okresie wakacyjnym – jeszcze chętniej niż przed rokiem wypożyczali auta z naszej dużej floty, aby podróżować rodzinnie i z przyjaciółmi. Polacy cenią wygodę podróżowania i możliwość samodzielnego planowania swoich wakacji. Część naszych klientów nie miała planów, po prostu wsiedli w samochód AVIS i odkrywali Polskę – mówi przedstawiciel firmy AVIS.

Podróż wynajętym autem AVIS – dlaczego warto?

Dlaczego Polacy coraz chętniej podróżują wynajętym autem? Powodów przybywa. Podstawowy to możliwość dostosowania wyboru auta do liczby osób, bagażu i potrzeb. Często osoby posiadające niewielkie samochody, które na co dzień są dla nich wystarczającym środkiem lokomocji, na wakacje wybierają większe modele. Dzięki temu mogą podróżować z przyjaciółmi, rodziną i dziećmi, nie muszą ograniczać bagażu do minimum i mają pewność, że nic nie zaskoczy ich w podróży.

Kolejnym istotnym elementem determinującym wypożyczanie samochodu w okresie wakacyjnym (i nie tylko) jest fakt dostępności wypożyczalni AVIS. Podróżując samochodem wypożyczonym w Warszawie (np. do Trójmiasta), możemy zrezygnować z auta na kilka dni (by cieszyć się spacerami) i w każdej chwili ponownie nie wsiąść, aby podróżować dalej. Niezależnie od tego, czy wypożyczymy samochód ponownie w Gdyni, Gdańsku czy Sopocie. Oprócz dużej floty AVIS kolejnym atutem firmy jest dostępność punktów wypożyczania. Elastyczność na pierwszym planie!

Od czego zależy rodzaj wynajętego samochodu?

Jak się okazało, dla Polaków ważne jest również bezpieczne podróżowanie i dopasowanie auta do rodzaju dróg, jakimi planują się poruszać. Inne samochody wypożyczali na podróże w Bieszczady, inne na Mazury. Dobrze dobrane auto z floty AVIS poradzi sobie na każdej drodze. Sporą część osób wypożyczających samochód podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego stanowiły rodziny z dziećmi. W podróży z maluchami wygoda i niezależność są szczególnie ważne, dlatego rodzice decydowali się na większe samochody, w których można bez problemu zainstalować dwa foteliki dla maluchów i zabrać najpotrzebniejsze rzeczy oraz zabawki.

Lato za nami, jednak AVIS przygotował specjalną ofertę na jesienne podróże. Sprawdź jesienne promocje i odkrywaj najpiękniejsze miejsca!

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Media corner:

Renault Clio E-TECH Hybrid. Test miejskiego malucha na torze wyścigowym Toyota - projekt hybryda Czy warto kupować „zimowe” felgi? Wypadek komunikacyjny - konsekwencje groźniejsze, niż myślisz Najbezpieczniej samochodem, najtaniej autem z LPG Najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC i AC Lexus. Wszystko, o czym marzyłeś, jest w tym samochodzie Nowa odsłona aplikacji Vehicle Light Firma OSRAM i Autotest sprawdzają oświetlenie i edukują kierowców Lampy robocze w ofercie OSRAM Audi e-tron Sportback. Samochód elektryczny bez kompromisów Cykl „Gwiazdy czterech kółek” w kinie Iluzjon