Kubica poza drogą, Volkswageny jadą po podium – Rajd Niemiec

Kubica poza drogą, Volkswageny jadą po podium – Rajd Niemiec

Źródło zdjęć: © fot. VW Motorsport
Marcin Łobodziński
21.08.2015 18:48, aktualizacja: 02.10.2022 09:36

Bardzo pechowo rozpoczął Rajd Niemiec Robert Kubica, który dostał karę jeszcze przed pierwszym oesem, a pod koniec dnia wypadł z drogi.

Zanim Robert Kubica wystartował do pierwszego odcinka specjalnego musiał wymienić silnik w swojej Fieście WRC, co niestety oznaczało regulaminową karę 5 minut doliczoną do czasów. Tym samym rozpoczął Rajd Niemiec na straconej pozycji. Na pierwszym odcinku popełnił drobny błąd, wylądował na skarpie, ale ostatecznie zajął 11. miejsce. Na dwóch kolejnych próbach miał 7. czas, a pętlę zakończył z 10. wynikiem, na 32. miejscu w klasyfikacji generalnej. Po krótkiej przerwie Robert zaczął się rozkręcać najpierw notując 9., a na kolejnym odcinku 6. wynik. Niestety na przedostatnim oesie Fiesta w barwach Lotosu wylądowała w winnicach i powróciła na drogę po 5 minutach straty i bez przedniej szyby. Na ostatni odcinek Robert i Maciek założyli gogle. Ukończyli go na 11. pozycji i obecnie tracą już 11:38 min do lidera.

A liderem jest nie kto inny jak Sébastien Ogier, który od początku toczył zacięty pojedynek z Jari-Matti Latvalą. Obecnie dzieli ich skromne 9,5 s. Jednak Fin już teraz zastanawia się, czy warto ryzykować atak na pierwszą pozycję… cóż, takie mamy czasy. Komplet Volkswagena oczywiście uzupełnia Andreas Mikkelsen i musiałaby się zdarzyć jakaś katastrofa, by niemieckie rajdówki nie wygrały u siebie.

Za nimi czają się dwa Hyundaie, które jakby chciały powtórzyć zeszłoroczny Rajd Niemiec, w którym czołówka popełniła błędy, a Thierry Neuville i Dani Sordo stanęli na najwyższych stopniach podium. Niestety obaj tracą już do Volkswagenów ponad minutę. Do rywalizacji nie włączą się już Citroëny. Mads Ostberg jak zawsze nie radzi sobie najlepiej na asfalcie, a następca Colina McRae, Kris Meeke wypadł z drogi i już nie ma szans na dobrą pozycję.