125 ccm z manualną skrzynią biegów na kat. B - Sejm przyjął poprawki Senatu

Dziś odbyło się kolejne posiedzenie Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o kierujących. Podczas posiedzenia zaakceptowano poprawkę Senatu, zgodnie z którą osoby mające prawo jazdy kat. B od minimum 3 lat będą mogły kierować jednośladami o pojemności 125 ccm z manualną skrzynią biegów.

Honda CBR125R

Honda CBR125R (fot. Honda)

Według treści nowelizacji dostarczonej do Senatu kilka tygodni temu osoba mająca prawo jazdy minimum 3 lata będzie mogła prowadzić motocykl z automatyczną skrzynią biegów do 125 ccm pojemności.

Podczas posiedzenia senatorowie zgłosili poprawkę do nowelizacji mówiącą o tym, że kierowcy powinni móc prowadzić nie tylko pojazdy z automatyczną skrzynią biegów, ale również z manualną.

Dziś Sejm zaakceptował tę poprawkę. Za jej wniesieniem głosowało 372 posłów, przeciw było 40. Ostatnim etapem procesu legislacyjnego będzie zaakceptowanie nowelizacji przez prezydenta. Po złożeniu podpisu przez głowę państwa nowelizacja zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw. Przepis wejdzie w życie po upływie okresu vacatio legis.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Ariel wraca do gry: model Ace debiutuje Honda NC750S - pierwsze wrażenia z jazdy Pierwszy motocykl o pojemności 500 ccm Elektryczny Harley-Davidson LiveWire debiutuje! Na miejską przygodę: Yamaha Xenter 150/125 Duch lat 90. wraca: Honda Urban Tiger Fireblade Elektryczny Harley-Davidson? Wyścigowa historia marki na dwóch kołach: Hesketh 24 600 ccm na kursie: dobrze czy źle? Rozmowa z instruktorem motocyklowym Ducati 1199S Panigale - test motocykla używanego Dla wygody podróżowania: Junak M11 Nowy w rodzinie: Yamaha MT-09 Street Tracker Uliczna wyścigówka: Ronax 500 Z duchem retro: Ducati Scrambler Pierwszy motocykl o pojemności 250 ccm Dwusuwowe nowości Yamahy: YZ85, YZ125 i YZ250 Senat: 125 ccm z manualną skrzynią biegów na kat. B Junak szykuje jednoślady na prawo jazdy kat. B Powrót do gry: Ariel wyprodukuje motocykl Unikatowe motocykle BMW dla każdego Honda NM4 Vultus w wersji turystycznej: NM4-02 Honda CBR300R wjeżdża na rynek Motocykl ratowniczy na warszawskich ulicach Solarny skuter na off-road: Daymak Beast