Bonneville Speed Week odwołany po raz drugi z rzędu

Bonneville Speed Week odwołany po raz drugi z rzędu

Bonneville Speed Week odwołany po raz drugi z rzędu
Źródło zdjęć: © fot. materiały filmowe „The World's Fastest Indian”
Marcin Łobodziński
23.07.2015 10:24, aktualizacja: 02.10.2022 09:45

Święto prędkości na wyschniętym jeziorze Bonneville zostało w tym roku odwołane i historia powtarza się już drugi rok z rzędu. Maniacy prędkości są zawiedzeni.

Być może trzeba poszukać lepszego miejsca na organizację festiwalu prędkości organizowanego co rok na dnie wyschniętego jeziora Bonneville. Zwłaszcza, że z organizacją zawodów są ostatnio ogromne problemy. W zeszłym roku weekend prędkości został odwołany z powodu dużych opadów deszczu i zamienienia się nawierzchni w błoto. Organizacja Southern California Timing Association ze smutkiem poinformowała, że musiała odwołać zawody. Niestety w tym roku jest podobnie.

Co prawda, sytuacja w tym roku nie jest aż tak zła jak w poprzednim, ale organizacja zawodów również nie jest możliwa i znów z przyczyn niezależnych od SCTA. Wcześniejsze opady deszczu spowodowały, że nawierzchnia jest mokra i miękka. Wyznaczono co prawda odcinek o długości 2,25 mili, ale to za mało do bezpiecznego przeprowadzenia prób bicia rekordów prędkości. Niestety zawody musiały zostać odwołane.

Sytuacja na Bonneville na dzień 20 lipca
Sytuacja na Bonneville na dzień 20 lipca© fot. [autoblog.com](http://www.autoblog.com/2015/07/22/bonnevillespeedweekcanceled2015/)

Jezioro Bonneville to miejsce, w którym od 1935 roku zaczęto ustanawiać rekordy prędkości, gdy takie lokalizacje jak Daytona Beach czy brytyjska plaża w okolicy Pendine były już niewystarczające. Lokalizację w stanie Utah odnaleziono i zaadaptowano dla Malcolma Campbella, który swoim Bluebirdem ustanowił tam pierwszy rekord prędkości wynoszący 301,13 mil na godzinę, co było pierwszym oficjalnym pobiciem prędkości 300 mph na lądzie. Najwyższa prędkość, jaką do tej pory osiągnięto na Bonneville to 630,48 mph, co daje odpowiednik ponad 1014 km/h. Od lat 30. na Bonneville organizowane są coroczne zawody w biciu rekordów prędkości, do których zgłaszają się kierowcy i motocykliści przygotowujący pojazdy w różnych kategoriach, a także producenci samochodów. Jedną z piękniejszych historii ukazujących atmosferę podczas Bonneville Speed Week jest film „The World's Fastest Indian”.

Dowiedz się więcej o:

Rewelacyjnym filmie „The World's Fastest Indian”.

Legendzie prędkości Malcolmie Cambellu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)