Szokujący znak drogowy we Francji

„Są jeszcze dzieci do przejechania. Możesz przyspieszyć” – taki znak drogowy znajduje się w jednej ze wsi w departamencie Côte-d’Or.

fot. twitter

Burmistrz francuskiej gminy Bretenière zdecydował się na dość drastyczne oznakowanie drogi by uzmysłowić kierowcom, jak niebezpieczne jest jeżdżenie z dużą prędkością przez miejscowość. Sprawa wywołała prawdziwą burzę w mediach, gdyż wielu osobom ten pomysł nie przypadł do gustu. Tymczasem burmistrz Hervé Bruyère twierdzi, że wszelkie próby zadbania o bezpieczeństwo w tej miejscowości zawiodły i zdecydował się na taką formę komunikacji z kierowcami. Stosowano już niewielkie rondo, strefę ograniczenia prędkości do 30 km/h, a nawet progi zwalniające, a i tak kierowcy jeżdżą z prędkością ok. 70 km/h.

Podobnie kontrowersyjne rozwiązanie zastosowano w gminie Tarnów, gdzie kierowcom przekraczającym dopuszczalną prędkość wyświetla się na specjalnej tablicy napis „Wariat!”. Różnica polega na tym, że francuski urzędnik nikogo nie obraża.

Zobacz również: Systemy ułatwiające jazdę - tempomat

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Most Łazienkowski do całkowitej odbudowy? [aktualizacja] BMW przedstawiło M4 Concept Iconic Lights z laserowymi światłami [aktualizacja] Nowy Mitsubishi Outlander wyszpiegowany w japońskim porcie [aktualizacja] Aston Martin Vantage GT3 (2015) - torowa broń na ulicy [aktualizacja] Jeremy Clarkson zawieszony przez BBC – nie będzie Top Gear w tym tygodniu [aktualizacja] Producenci samochodów dużo tracą na konflikcie zachodu z Rosją Ostateczne BMW M5 od G-Power Nissan podał skład kierowców na mistrzostwa Endurance Rolls-Royce Phantom trafił do zastępów policji w Abu Zabi Chevrolet zapowiedział nowego Sparka Tłumiki drgań skrętnych i wolne koła alternatora – idea stosowania i eksploatacja Manor skompletował skład kierowców na Grand Prix Australii Volkswagen tnie koszty i eliminuje słabe modele Fiat szykuje następcę modelu Bravo Väth z dodatkami dla Mercedesa klasy C Estate Z kuluarów targów w Genewie: 10 najciekawszych plotek salonu (2015) Najciekawsze premiery tegorocznego salonu samochodowego w Genewie (2015) Hołowczyc kontra policja w Mławie 3:0 dla Ogiera i Volkswagena – wyniki Rajdu Meksyku 2015 Sébastien Ogier jedzie po zwycięstwo w Meksyku McLaren 675LT - przedłużona bestia z Wielkiej Brytanii [aktualizacja] Porsche (991) 911 GT3 RS (2015) - bestia oficjalnie zaprezentowana! [aktualizacja] Fatalny początek Rajdu Meksyku dla Roberta Kubicy! [aktualizacja] Nowe Mercedesy w służbach bezpieczeństwa Formuły 1

Popularne w tym tygodniu:

Drzewo zmiażdżyło volkswagena T2. Późniejszy wyczyn auta jest dowodem niezniszczalności starych konstrukcji To już nie jest specjalna wersja Volvo. Poznajcie Polestar 1 Nowe auto Kena Blocka. W przeszłości jeździł nim Krzysztof Hołowczyc Nowa Toyota Century - staruszek w doskonałej formie Poduszki powietrzne dla dzieci. Jest pierwsze takie rozwiązanie "Szybcy i wściekli" powrócą do kin. Znamy datę premiery dziewiątej części Ekstremalna wersja legendarnego Mercedesa do kupienia w Polsce Polacy wybierają znów Fiata Tipo. To już mocny gracz na polskim rynku Lexus pracował nad jednym lakierem kilkanaście lat. Co go wyrożnia? Porsche przechodzi na subskrypcję. Zmieniasz auta jak rękawiczki Electric Explorer African Challenge 2018. Z Afryki do Polski… autem elektrycznym! Będą sportowe SUV-y od Hyundaia? Pracuje nad tym spec z BMW