Najlepsze reklamy motoryzacyjne 2014 roku

Na targach w Detroit zostały ogłoszone wyniki plebiscytu Automobile Advertising of the Year.

Ten artykuł ma 9 stron:

Automobile Advertising of the Year

Nagrody dla najlepszych reklam z branży motoryzacyjnej zostały przyznane po raz drugi. Za organizację plebiscytu odpowiada The One Club.

Jest to amerykańska organizacja non-profit działająca od lat 60. Jak mówią jej przedstawiciele, The One Club zajmuje się "promowaniem doskonałości w reklamie". Agencja nagradza zarówno agencje, jak i poszczególne osoby. Jako pierwszy do galerii sław The One Club został wpisany Leo Burnett, twórca m.in. reklam papierosów Marlboro z kowbojem.

Wyniki pierwszego plebiscytu The One Club związanego ściśle z branżą motoryzacyjną zostały ogłoszone w Detroit w styczniu 2013 r. Wtedy to wyróżniono najlepsze reklamy z ostatnich 25 lat.

Rok później po raz pierwszy zorganizowano Automobile Advertising of the Year. Jest to plebiscyt cykliczny, mający za zadanie wskazanie najlepszych reklam minionego roku.

Do drugiej edycji zostały zgłoszone reklamy i kampanie promocyjne z 16. krajów. Jury składało się z 19. osób. Wśród jurorów znaleźli się przedstawiciele branży reklamowej i prasy.

Zwycięzców wyłoniono w następujących kategoriach:

  • reklama telewizyjna (trzy równorzędne nagrody),
  • film internetowy,
  • reklama interaktywna,
  • reklama eksperymentalna,
  • reklama prasowa/zewnętrzna,
  • nagroda publiczności.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Reliant Robin i inne niezwykłe trzykołowce Skradzione samochody odzyskane po latach Mitsubishi Lancer Evolution - historia na pożegnanie 10 najdroższych samochodów zlicytowanych w 2014 roku Zobacz najbardziej poczytne artykuły 2014 roku Fiat 125 - poznaj całą rodzinę z Włoch Samochody sportowe jako pick-upy Szeryfowie drogowi - kompilacja głupców blokujących ruch [cz. 1] Kompilacja parkingowych porażek [cz. 1] Top Gear na fali kontrowersji [cz. 1] Piesi i rowerzyści - niebezpieczne sytuacje drogowe [wideo] Sekretne koncepty Porsche Pokolenie wcześniej: Mercedes-Benz SLR McLaren Ewolucja amerykańskiej legendy: Chevrolet Camaro Żegnamy króla: odchodzi Mercedes-Benz SLS AMG Dekady potęgi: ewolucja amerykańskich ciężarówek Clive Owen – zawodowiec w BMW Stare reklamy motoryzacyjne z polskiej telewizji Ewolucja Godzilli: jak od początku zmieniał się Nissan Skyline GT-R Słynne monster trucki [cz. 1] Pojedynki samochodów z samolotami [cz. 1] Najszybsze samochody Nürburgringu Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2014 Porażki motoryzacyjne przyłapane na wideo