Senat: 125 ccm z manualną skrzynią biegów na kat. B

Dziś odbyło się posiedzenie Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o kierujących. Najbardziej gorącą debatę wywołał zapis, dotyczący umożliwienia kierowcom posiadającym kat. B od 3 lat, prowadzenia jednośladów o pojemności do 125 ccm.

Na zdjęciu Honda CBR 125R z manualną skrzynią biegów

Na zdjęciu Honda CBR 125R z manualną skrzynią biegów (fot. Honda)

Według treści nowelizacji, dostarczonej do Senatu, osoba, która ma prawo jazdy minimum 3 lata, miałaby możliwość prowadzenia motocykla z automatyczną skrzynią biegów do 125 ccm pojemności.

Podczas posiedzenia senatorowie zgłosili poprawkę do nowelizacji, mówiącą o tym, że kierowcy powinni mieć możliwość prowadzenia nie tylko pojazdów z automatyczną skrzynią biegów, ale również manualną.

W czasie spotkania senator Jan Maria Jackowski mówił: Chciałbym zapytać, po co tam jest dodane, że chodzi o pojazd z automatyczną skrzynią biegów. To w pewien sposób może stwarzać wrażenie działania o charakterze lobbingowym (…)

Finalnie, Izba Wyższa zaakceptowała tę poprawkę. Głosowali za nią niemal wszyscy senatorowie. Teraz poprawiona treść ustawy trafi z powrotem do Sejmu. Jeżeli ten organ zaakceptuje to, co ustalił Senat, akt trafi do prezydenta.

Zobacz również: Misja Wisła - odcinek 3

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Dwusuwowe nowości Yamahy: YZ85, YZ125 i YZ250 Junak szykuje jednoślady na prawo jazdy kat. B Powrót do gry: Ariel wyprodukuje motocykl Unikatowe motocykle BMW dla każdego Honda NM4 Vultus w wersji turystycznej: NM4-02 Honda CBR300R wjeżdża na rynek Motocykl ratowniczy na warszawskich ulicach Solarny skuter na off-road: Daymak Beast Pierwsze miejsce podczas 2. rundy MYT Terenowy zawodnik: Suzuki RM-Z450 na 2015 rok Tragiczny wypadek na kursie kat. A - kursy w OSK zawieszone [aktualizacja] Motocykl vs samochód w korku - i kto ma rację? Rozmowa z instruktorem motocyklowym Nowe, czerwone Suzuki GSX-R 750Z - edycja limitowana Nowy motocykl w stajni Ducati: Monster 821 Sportowa pięćdziesiątka: Junak 806 Nowość Bawarczyków: enduro BMW o poj. 350 ccm Michelin oficjalnym dostawcą opon do wyścigów MotoGP Elektryzujący projekt BMW: Concept Roadster Yamaha zabiera się do tworzenia customów - plany na 2014 rok Najszybszy elektryczny motocykl świata: Lightning LS-218 "Ćwiartka" Yamahy oficjalnie: YZF-R25 Prawo jazdy kat. B na jednoślady - czym jeździć? Część I Pierwszy publiczny test zderzeniowy motocykla w Polsce Retroturystyk Hondy już wkrótce