Donoszenie na policję coraz częstsze dzięki wideorejestratorom

Komendant główny policji w sierpniu powołał w komendach wojewódzkich specjalne jednostki, w skład których wchodzą policjanci ruchu drogowego, policjanci kryminalni, analitycy i policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością. Mają za zadanie analizować filmy i zdjęcia nadsyłane przez obywateli. Dzięki wideorejestratorom mają bardzo dużo pracy.

fot. Mariusz Zmysłowski

W samych Katowicach zanotowano 550 zgłoszeń od obywateli. Województwo śląskie wraz z pomorskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim są liderami w tym temacie. W województwie mazowieckim większość doniesień pochodzi z Warszawy, głównie ze względu na ilość pojazdów. Co ciekawe, na Śląsku znaczna większość doniesień dotyczy drobnych, ale problematycznych wykroczeń, jak złe parkowanie czy tamowanie ruchu. Nagrań i zdjęć z poważniejszymi wykroczeniami jest niewiele. Śląsk jest z kolei częścią kraju gdzie dochodzi do największej liczbie wypadków.

Mazowieckie jest jednym z liderów przez dużą ilość zakupionych wideorejestratorów przez Warszawiaków i ogromne natężenie ruchu, a kujawsko-pomorskie i pomorskie to trasy nad morze, gdzie przez korki między sfrustrowanymi kierowcami dochodziło do drobnych konfliktów.

Policja zapewnia, że analizuje każde nagranie, ale wiele z nich nie stanowi wystarczającego dowodu by ukarać kierowców mandatem. Często też sami donoszący nie chcą zeznawać w charakterze świadków. Wielu donosicieli naraża się na mandat ponieważ nagrywając film sami łamią przepisy.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Mitsubishi Lancer Evo X Concept Final na otarcie łez [aktualizacja] Nowy model McLarena w 2015 roku [aktualizacja] Ferrari FXX K - 1050 KM do zabawy na torze [aktualizacja] Pierwszy bolid Ayrtona Senny na sprzedaż Rajd Francji może wypaść z kalendarza Red Bull Racing stracił trofea Niesamowite znalezisko w szopie: 100 zapomnianych klasyków! Willys AW 380 Berlinetta - retro ciągle w modzie Ukradziono pięć Range Roverów przeznaczonych do zdjęć nowego „Bonda” Aplikacja „Na wypadek” pomocna podczas wypadku Frog dostanie pierwszą karę za swoje wybryki Doniósł na policję i dostanie mandat za nieprawidłową jazdę rowerem Ferrari Sergio: 6 wyjątkowych maszyn Pininfariny Raport awaryjności TÜV 2015 - kto naprawdę wygrał? Program Individual dla BMW X5 M i X6 M Zdaniem BBC Volkswagen wejdzie do Formuły 1 Mads Østberg jednak zostaje w Citroënie Rozbita dwunastka w Euro NCAP Mercedes-AMG GT Shooting Brake - do walki z Ferrari FF Aston Martin DB10 - nowy samochód Jamesa Bonda w filmie Spectre Porsche 911 Targa 4 w wydaniu TechArt Mercedes CLA 45 AMG Shooting Brake OrangeArt Edition Dziecko na półce bagażnika zamiast w foteliku Mercedes E63 AMG o sile lokomotywy

Popularne w tym tygodniu:

To już nie jest specjalna wersja Volvo. Poznajcie Polestar 1 Drzewo zmiażdżyło volkswagena T2. Późniejszy wyczyn auta jest dowodem niezniszczalności starych konstrukcji Poduszki powietrzne dla dzieci. Jest pierwsze takie rozwiązanie Nowe auto Kena Blocka. W przeszłości jeździł nim Krzysztof Hołowczyc Nowa Toyota Century - staruszek w doskonałej formie Honda z ambitnymi planami elektryfikacji. Hybrydowa CR-V to dopiero początek Ekstremalna wersja legendarnego Mercedesa do kupienia w Polsce Polacy wybierają znów Fiata Tipo. To już mocny gracz na polskim rynku Lexus pracował nad jednym lakierem kilkanaście lat. Co go wyrożnia? Nowe Audi A7 Sportback. Wciąż kontrowersyjne, nadal efektowne Porsche przechodzi na subskrypcję. Zmieniasz auta jak rękawiczki Electric Explorer African Challenge 2018. Z Afryki do Polski… autem elektrycznym!