Nowość Bawarczyków: enduro BMW o poj. 350 ccm

BMW zapowiedziało produkcję motocykla typu enduro o pojemności 350 ccm. Ma on być wytwarzany we współpracy z indyjskim TVS Motor.

BMW G650X, którym inspirowany ma być nowy motocykl producenta

BMW G650X, którym inspirowany ma być nowy motocykl producenta (fot. autoevolution.com)

BMW zaczyna powoli wkraczać na rynek małolitrażowych motocykli. Świadczy o tym zapowiedź maszyny typu enduro o pojemności 350 ccm. Jej konstrukcja i design mają być inspirowane jednośladem BMW — modelem G650X.

Pojazd w tej wersji, podobnie jak inne poniżej 500 ccm, będzie sprzedawany jedynie w Indiach. Zagraniczne serwisy motocyklowe spekulują, że odpowiednik nowego enduro pojawi się również w odsłonie europejskiej: prawdopodobnie z inną nazwą i dostosowany do norm homologacyjnych obowiązujących w Europie.

Jak mówią nieoficjalne źródła, BMW opracowało już prototyp tego motocykla, a kilka egzemplarzy wysłano do Indii na pierwsze testy. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, nowe enduro trafi do sprzedaży w połowie przyszłego roku.

Zobacz również: BMW 440i - dźwięk silnika

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Tragiczny wypadek na kursie kat. A - kursy w OSK zawieszone [aktualizacja] Michelin oficjalnym dostawcą opon do wyścigów MotoGP Elektryzujący projekt BMW: Concept Roadster Yamaha zabiera się do tworzenia customów - plany na 2014 rok Najszybszy elektryczny motocykl świata: Lightning LS-218 "Ćwiartka" Yamahy oficjalnie: YZF-R25 Prawo jazdy kat. B na jednoślady - czym jeździć? Część I Pierwszy publiczny test zderzeniowy motocykla w Polsce Retroturystyk Hondy już wkrótce Włoch na trzech kołach: Piaggio MP3 na 2015 rok 125 ccm do miasta: Yamaha Majesty S Yamaha MT-07 - test Włoska fantazja: Ducati Panigale Curva 1190 Bez konieczności parkowania: elektryczny skuter Stigo Unikat za pół miliona dolarów: Winchester Kategoria B wystarczy, by jeździć motocyklem - sejm zaakceptował ustawę Grom z jasnego nieba: Yamaha MT-125 debiutuje! Niezwykłe wyścigi, o których mogliście nie słyszeć: MiniMoto Jak bezpiecznie jeździć motocyklem w nocy? Motocykle BMW popularne w policji Elektryczny wyścigowy café racer: Saroléa SP7 Szwajcarska sztuka café racer: BMW R100S i R80T Trzykołowy mieszczuch: Yamaha Tricity Ikona lat 80. powraca: Yamaha Yard Built XV950 Pure Sports