Kubica po GP Europy

Kubica po GP Europy

Mateusz Gajewski
27.08.2008 15:00, aktualizacja: 02.10.2022 14:53

W debiucie F1 na torze w Walencji Robert Kubica zajął trzecie miejsce. To ósme podium dla BMW Sauber F1 Team w 2008 roku i piąte w sezonie dla Polaka. Kubica rozpoczynał Grand Prix Europy z trzeciego pola. Jego kolega, Nick Heidfeld tuż po starcie spadł z ósmej pozycji na dziewiątą i nie zdobył punktów w Hiszpanii.

Robert Kubica: "Świetnie wystartowałem i w zakręcie numer 1 przejechałem przez krawężnik i Lewis się zbliżył. W kolejnym zakręcie zamierzałem go wyprzedzić, ale dostrzegłem, że Felipe hamuje bardzo wcześnie. Manewr byłby jednak zbyt ryzykowany, bo mógłbym przegapić punkt hamowania i uderzyć w Felipe. W ciągu kilku kolejnych okrążeń byłem regularnie wolniejszy od Lewisa. Nagle, zobaczyłem reklamówkę przelatującą przez tor. Nie udało mi się jej ominąć. Znalazła się pod samochodem. Na dwóch nie mogłem skręcać, co było ekstremalnie niebezpieczne. Na szczęście, wkrótce zgubiłem większą część reklamówki, ale w kolejnym sektorze moja pewność siebie drastyczne spadła i straciłem około trzy sekundy. Ostatecznie jednak finiszowałem na trzeciej pozycji. Myślę, że kluczowy dla dzisiejszego rezultatu był świetny rezultat wczorajszej czasówki."