Rajd Dakar po raz 8

Rajd Dakar po raz 8

Piotr Motyka
13.01.2009 08:52, aktualizacja: 02.10.2022 16:13

Po jednodniowej przerwie zawodnicy powracają na trasę Rajdu Dakar. Wypoczęci i z nową energią rozpoczynają dalszy ciąg rywalizacji.

Niesamowicie rozpoczął odcinek 8 Jakub Przygoński. Po pierwszym pomiarze czasu zajmował 10 pozycję, a na 180 kilometrze był nawet na 7 pozycji. Odcinek zdawał się wprost stworzony dla niego - płaskie szutrowe drogi, tak lubiane przez zawodnika. Niestety stracił niemal pół godziny (zabłądził), a do tego amortyzator w jego KTMie odmówił posłuszeństwa, sprawiło to, że odcinek ukończył na 41 miejscu. W klasyfikacji generalnej nadal zajmuje 14 pozycję. Drugi z polaków, Jacek Czachor także miał po drodze przygody. Zaliczył wywrotkę i musiał jechać dalej z uszkodzoną tarczą przedniego hamulca. Etap ukończył jako 22 i utrzymał 16 pozycje w klasyfikacji.

Polscy samochodziarze, Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin ukończyli 8 etap na 7 pozycji, umacniając się solidnie na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej. Sukcesywnie zbliżają się do zajmującego 5 miejsce Robby'ego Gordona.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.