MotoGP Kataru - wyniki

Damian Zarzycki
13.04.2009 22:43, aktualizacja: 02.10.2022 17:13

I stało się! Inauguracja sezonu i pierwszy wyścig MotoGP. Niezwykły, bo przy sztucznym świetle. A, jeśli ktoś oglądając wyniki klasyfikacji postanowiłby obstawić pierwszą trójkę tak samo... wygrałby. Wyścig rozegrał się pomiędzy słynnym Valentino Rossim, a ubiegłorocznym zwycięzcą - Stonerem. I to właśnie kierowca Ducati zwyciężył.

Ulewne deszcze pokrzyżowały plany sportowców w Katarze. Wyścigi klasy 125 cm3 były przerywane (pisaliśmy o tym niedawno), klasa 250 cm3 wystartowała z opóźnieniem, a wyścigi "królewskiej" klasy zostały przełożone z niedzieli na poniedziałek. Taki bieg spraw wywołał wiele emocji.

Casey Stoner zdominował wyścig utrzymując ponad 3-sekundową przewagę nad Rossim (już po 9 okrążeniu). Podobnie było podczas klasyfikacji, gdy kierowca Ducati Malboro zyskiwał przewagę, a Wloch próbował gonić. Stoner zwyciężył też rok temu, lecz wówczas słynny "Doktor" nie zaliczył podium - był 5. Plotki mówią, że nie lubi on jeździć przy sztucznym oświetleniu, a teraz dodatkowo miał kłopoty z oponami Bridgestone.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że Nicky Hayden, który podczas sesji klasyfikacyjnej zaliczył ślizg wystartował, niestety ze słabym wynikiem. Równie słabo wypadł Dani Pedrosa, który rok temu był na torze w Katarze 3. Winą jest niedawna kontuzja. Dobrze wypadł natomiast team Rizla Suzuki oraz Repsol Honda.