MotoGP Jerez - wyniki

Damian Zarzycki
03.05.2009 19:52, aktualizacja: 02.10.2022 17:23

123 000 kibiców obserwowało zmagania na hiszpańskim torze Jerez. Valentino Rossi raz jeszcze pokazał, dlaczego jest mistrzem i startując z 4 pozycji wygrał wyścig. Walka o drugie miejsce rozegrała się między Stonerem, a Pedrosą z korzyścią dla tego drugiego. Jorge Lorenzo, który był najszybszy w klasyfikacjach nie ukończył wyścigu!

Kolejny wyścig MotoGP i kolejne emocje. Tym razem deszcz nie zepsuł krwi organizatorom, a ponad 123 ooo fanów sportów motocyklowych mogło podziwiać zmagania na torze. Początkowo do przodu wyrwali się Dani Pedrosa i Casey Stoner. Rossi musiał ich gonić. Za nim o podium walczyli jeszcze Randy de Puniet z LCR Honda (miał świetny start), Loris Capirossi z Rizla Suzuki i reprezentant Tech 3 Yamaha - Colin Edwards. Stawkę zamykał Marco Melandri z Hayete. I to właśnie ci sportowcy obsadzili pierwsze 7 miejsc.

Rossi odzyskiwał straty, a na 10 okrążeń do końca wykonał swój wielki ruch i wyprzedził Pedrosę. Warto dodać, że kolega "Doktora" z zespołu - Jorge Lorenzo długi czas utrzymywał się w czołówce. Jednak problemy z motocyklem uniemożliwiły mu skończenie wyścigu. Rossi zaliczył swoje 98 zwycięstwo w MotoGP. Za nim na mecie zameldował się Dani Pedrosa z Repsol Honda, a trzecie miejsce wywalczył Casey Stoner z Malboro Ducati.

Ponownie zawiódł Nicky Hayden (15 miejsce) i młoda nadzieja Brytyjczyków - James Toseland (13 miejsce). Słabo też wypadł team Rizla Suzuki, który choć nie wygrywał był mocny podczas ostatnich wyścigów - tym razem zaledwie 6 i 10 miejsce.