MotoGP Le Mans - kwalifikacje

MotoGP Le Mans - kwalifikacje

Damian Zarzycki
16.05.2009 19:23, aktualizacja: 02.10.2022 17:30

Po krótkiej przerwie wraca MotoGP! Tym razem sportowcy ścigać się będą we Francji. Rok temu Yamaha zaliczyła wspaniały sukces (zwyciężył Rosii, a 2 i 3 miejsce także zajęli kierowcy Yamahy). Jak będzie w tym roku? Klasyfikacje utrudniał deszcz, a faworyci zawiedli. Najszybszy okazał się Andrea Dovizioso z Repsol Honda.

Rok temu w Le Mans zwyciężył Valentino Rosii, co więcej pozostałe miejsca podium również przypadły sportowcom Yamahy. W tym roku organizatorzy z niepokojem obserwują niebo i modlą się o dobrą pogodę w czasie wyścigu. Bo deszcz utrudniał kwalifikacje. Faworyci zawiedli (oprócz Stonera), a 3 i 4 miejsce przypadło tym, którzy do tej pory byli w cieniu.

Andrea Dovizioso z Respol Honda przyzwoicie prezentował się w dotychczasowych odsłonach MotoGP. Zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Podczas tych przed wyścigiem okazał się być najszybszy. Zaliczył czas 1’36.135. Tuż zanim na mecie pojawił się Casey Stoner, na którego sukces liczy Malboro Ducati. Team musi liczyć na niego, bo partner z zespołu - Nicky Hayden spisuje się słabo (15 miejsce).

3 miejsce natomiast wywalczył Randy de Puniet z LCR Honda. Tuż za podium znalazł się Chris Vermeulen z Rizla Suzuki - "niebiescy" dobrze jeżdżą na początku sezonu. Oczywiście to, że Rossi był 6, a Jorge Lorenzo 7 wcale nie znaczy, że nie liczą się w walce o podium.

Źródło: motorcycle-usa.com