Vettel
Vettel
Mateusz Gajewski
04.10.2009 09:17, aktualizacja: 02.10.2022 18:37

W dzisiejszym, porannym wyścigu o Grand Prix Japonii zwyciężył Niemiec, Sebastian Vettel. Robert Kubica choć w pewnym momencie był na 5 miejscu, tuż za Nickiem Heidfeldem, to ostatecznie zakończył wyścig na pozycji 9, przez co musiał się pożegnać z jakimikolwiek punktami. Na podium oprócz Vettela stanęli Jarno Truli i aktualny obrońca tytułu Mistrza Świata, Lewis Hamilton.

Kubica do wyścigu wystartował z dziewiątej pozycji i na tej pozycji dojechał do mety. Już na samym starcie przesunął się na 10 lokatę, gdyż został sprytnie wyprzedzony przez Kovalainena. Początkowo Kubica musiał się także borykać z jadącym tuż za nim Buttonem, jednak ostatecznie zmuszony był mu się poddać, gdyż ten miał słabiej zatankowany bolid i jechał zdecydowanie szybciej. Po zameldowaniu się w boksie Kubica wyjechał na 11 pozycji. Nieco szczęścia miał nasz rodak, gdy Jaime Alguersuari z pełnym impetem uderzył w bandę kilka okrążeń przed końcem. Dzięki temu przewaga do Buttona zmalała. Ostatecznie Kubica dowiózł 9 miejsce do mety.