Kubica dojechał do mety

Kubica dojechał do mety

Bartosz Pokrzywiński
29.11.2009 15:30, aktualizacja: 10.10.2022 18:26

Po 27-latach od czasu kiedy w Rallye du Var wystartował Alain Prost, z trasami Lazurowego Wybrzeża postanowił zmierzyć się drugi kierowca Formuły 1, Robert Kubica. Pomimo przygód Polakowi udało się szczęśliwie dojechać do mety.

Dwa poprzednie rajdy, których niestety nie udało się Kubicy ukończyć, miały go przygotować do startu w Rajdzie Var, gdzie Robert zmierzył się między innymi z Sebastianem Loebem.

Trudno mówić tutaj o bezpośredniej walce, gdyż Panowie startowali przecież innymi autami. Robert pilotowany przez Michała Kuśnierza dojechał do mety na 29 miejscu w generalce i 11 miejscu w klasie R3. Wygrał naturalnie arcymistrz Loeb pilotowany przez swoją małżonkę.

Oczywiście mogło być lepiej, ale już pierwszego dnia rozpoczęły się problemy z układem hamulcowym. W rajdzie wystartowały łącznie 183 ekipy, z czego 23 jechały autami klasy R3. Co ciekawe Robert Kubica poprawił wynik czterokrotnego mistrza F1 Alaina Prosta, który w 1982 roku nie ukończył tego rajdu z powodu wypadku.