Race of Champions: zaskakujący finał! [wideo]

Race of Champions: zaskakujący finał! [wideo]

Race of Champions
Bartosz Pokrzywiński
29.11.2010 17:45, aktualizacja: 13.10.2022 13:49

W sobotę, pierwszego dnia zmagań na stadionie Esprit Arena w Dusseldorfie, tytuł drużynowych mistrzów zdobyli Niemcy w składzie Vettel, Schumacher. W niedzielę rozgrywano indywidualne zawody Race of  Champions, a mistrzem mistrzów został debiutant Filipe Albuquerque.

Filipe jest 25-letnim kierowcą z Portugalii, dwukrotnym mistrzem Formuły Renault 2.0 i tegorocznym debiutantem na imprezie Race of Champions. W tym roku Albuquerque nie może pochwalić się niczym szczególnym - we włoskiej serii Italian GT Championship Filipe uplasował się na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej, czyli najbardziej nielubianym przez kierowców miejscu.

Portugalczyk sporo namieszał jednak na tegorocznych zawodach mistrzów. Młody kierowca rozpoczął od swojego rodaka Alvaro Parente, którego pokonał w ćwierćfinale. Później nie było tak łatwo, bowiem Filipe musiał zmierzyć się z mistrzem świata F1, Sebastianem Vettelem, który jednak również uległ Portugalczykowi. W finale Albuquerque pokonał siedmiokrotnego mistrza WRC, Sebastiena Loeba.

[/url]

Dzisiaj był mój dzień. Dwukrotnie pokonałem Sebastiana Vettela, a w finale Loeba. Pierwszy wyścig wygrałem, w drugim popełniłem drobny błąd i Sebastien to wykorzystał, ale w decydującej próbie pojechałem bezbłędnie. Trudno mi w to uwierzyć - jestem tu po raz pierwszy i wygrałem. Nie mogłem prosić o więcej.

Źródło: F1.pl