Źródło zdjęć: © fot. Citroen Racing
Marcin Łobodziński
26.02.2014 18:07, aktualizacja: 08.10.2022 09:38

Tytularny sponsor Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team zapewnia francuskiej drużynie kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia. Yves Matton wybrał również kierowców.

Abu Dhabi przedłużyło kontrakt na sponsoring zespołu Citroëna w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata na sezon 2014 i 2015 z możliwością przedłużenia na rok 2016. Niemal pewne jest, że za francuskim producentem pójdzie producent olejów Total.

Yves Matton zdradził również, że wybrał już kierowców na te dwa lata. Będą nimi obecni reprezentanci: Kris Meeke i Mads Østberg. Szef zespołu Citroën Racing potwierdził wypowiedziane przed sezonem słowa, że celem teamu nie jest w tym roku zdobycie mistrzostwa, lecz przygotowanie kierowców na następne lata.

Myślałem o walce o tytuł w przyszłości, gdy nasi zawodnicy osiągną już właściwy poziom. Obecnie pracujemy nad kierowcami, starając się ich poprawić.

Yves Matton

Obraz
© fot. Citroen Racing

Zespół dobrze zaczął obecny sezon mistrzostw świata. W Rajdzie Monte Carlo Mads Østberg zajął 4. miejsce, a w Szwecji był 3. Kris Meeke zajął 3. miejsce w Monte Carlo, a w Szwecji 10. Łącznie kierowcy zdobyli 56 punktów i zespół zajmuje 2. pozycję w generalce ze stratą 16 punktów do Volkswagena. Mads Østberg jest w 3. klasyfikacji generalnej mistrzostw ze stratą 10 punktów do lidera Jariego-Mattiego Latvali, a Kris Meeke zajmuje 6. pozycję.