„Załóż odblask” – nowa kampania skierowana do motocyklistów

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ruszył z kampanią „Załóż odblask” skierowaną do kierowców motocykli oraz motorowerów. Celem działań organizatorów jest zwrócenie uwagi prowadzącym jednoślady na to, że poprawiając swoją widoczność, mogą poprawić swoje bezpieczeństwo.

fot. moto2014.pl

Mówiąc o idei kampanii, jej organizatorzy powołują się na ustalenie Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych dotyczące tego, że lata 2011–2020 będą tzw. dekadą działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej celem ma być zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków kierowców poprzez prowadzenie działań na skalę najpierw regionalną, potem krajową, a finalnie globalną.

W związku z tym ruszyła kampania "Załóż odblask". Jej ambasadorami zostali dziennikarze telewizyjni: Agnieszka Szulim oraz Paweł Płuska. Przekonują oni, że motocyklista ubrany w kombinezon w odcieniach czerni i szarości zlewa się asfaltem, przez co nie jest dostatecznie widoczny w lusterkach kierowców samochodów. Powstało również krótkie wideo, w którym Szulim i Płuska zachęcają do noszenia odblasków:

W ramach kampanii odbędą się pikniki promujące bezpieczeństwo wśród motocyklistów. Pierwszy z nich odbędzie się 26 kwietnia w Parku Bródnowskim. Zaplanowano pokazy kaskaderskie, naukę pierwszej pomocy, będą też punkty honorowego oddawania krwi.

ZDM uruchomił specjalną stronę internetową poświęconą prowadzonym działaniom. Można na niej uzyskać szczegółowe informacje o kampanii - Moto2014.

Idea kampanii wydaje się słuszna i pozostaje mieć nadzieję, że dotrze ona do wielu motocyklistów, którzy jeszcze odblasków nie mają.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Lotus na dwóch kołach: 200-konny C-01 [aktualizacja] Hero Hastur 620 na podbój Europy [aktualizacja] Rekordowe testy MotoGP dla Marqueza Buspasy w Warszawie również dla motocyklistów? Romet Ogar w nietypowej odsłonie Odświeżone modele Empulse i Empulse R według Brammo Kawasaki świętuje 30-lecie modelu Ninja Inne oblicze Yamahy Virago Rejestracje jednośladów w Polsce w 2013 roku Żegnamy się z manetką gazu w motocyklu? Nowy potwór Ducati do kupienia od marca MV Agusta Dragster 800 na 2014 rok [wideo] Koniec Rajdu Dakar 2014: dobre występy Polaków Yamaha YZF-R3 już niebawem? Widmo toru w Lublinie w spocie promującym województwo - co na to władze? Najmocniejszy elektryczny cruiser: Voxan Wattman [aktualizacja] Nowe BMW 1200R na 2015 rok przyłapane podczas testów Śmierć na Rajdzie Dakar: zginął motocyklista Dakar: Przygoński i Sonik na podium 5. etapu "Litr" dla początkującego motocyklisty? Nie warto próbować Nie kopiuj Yamahy, bo czeka cię proces Polak wygrał 3. etap Rajdu Dakar [motocykle i quady] Rafał Sonik czwarty po pierwszym etapie Rajdu Dakar Kobiety w Rajdzie Dakar 2014