Aston Martin wzywa do serwisu 75% aut zbudowanych od końca 2007 roku

Aston Martin ogłosił ogromną akcję serwisową swoich samochodów: wezwał aż 75% aut zbudowanych od 2007 roku. Oznacza to, że serwis odwiedzi 17 590 samochodów.

2012 Aston Martin V8 Vantage S

2012 Aston Martin V8 Vantage S

Aston Martin tłumaczy, że powodem akcji serwisowej jest wykorzystanie przez chińskiego podwykonawcę podrobionego tworzywa DuPont do konstrukcji zamówionego ramienia pedału gazu. Co ciekawe, winowajca to najprawdopodobniej podwykonawca aż trzeciego rzędu. Aston Martin zamówił bowiem pedały gazu u brytyjskiego przedsiębiorstwa, które zatrudniło do ich wykonania firmę z Hongkongu, a ta z kolei zleciła to przedsiębiorstwu z Shenzhen.

Do serwisu wzywane są niemal wszystkie Astony Martiny z kierownicą po lewej stronie wyprodukowane od listopada 2007 roku oraz te z kierownicą po prawej stronie, które wyjechały z fabryki od maja 2012 roku. Daje to ok. 75% aut brytyjskiej marki wyprodukowanych w tym czasie. Spać spokojnie mogą jedynie właściciele nowego Vanquisha – żaden egzemplarz tego auta nie ma podrobionej części.

Jak twierdzi przedstawicielka marki Sarah Calam, klienci zasygnalizowali na razie 22 usterki związane z częścią będącą przyczyną zamieszania. Nie było jednak mowy o żadnym zagrożeniu dla zdrowia lub życia kierowców ani pasażerów.

Po złych doświadczeniach Aston Martin dostaje aktualnie pożądane elementy bezpośrednio od dystrybutora DuPont.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Źródło: autonews.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

David Brown Automotive Speedback [aktualizacja] Nowy supersamochód Arash Cars już pod koniec lutego [aktualizacja] Opel Astra OPC EXTREME – zapowiedź najszybszej drogowej Astry [aktualizacja] Ferrari zapowiada 149M Project – czy to nowa California? [aktualizacja] Škoda Superb Combi – odświeżony pakiet Outdoor [aktualizacja] Koenigsegg One:1 zadebiutuje już w marcu! [aktualizacja] Kia Soul EV debiutuje w Chicago [wideo] Nowe Subaru Legacy na pierwszych zdjęciach [aktualizacja] Rajd Szwecji - Volkswageny na czele, Kubica się uczy [WRC] Solaris podsumował rekordowy rok 2013 Audi RS4 Avant Nogaro - hołd dla RS2 Suzuki Celerio – europejska wersja zadebiutuje w Genewie Datsun redi-GO Concept debiutuje Hyundai Xcent – kompaktowy sedan dla mas Nowe BMW X3 (2015) oficjalnie! Škoda VisionC – sportowa limuzyna zadebiutuje w Genewie Audi City Berlin – kolejny cybersalon otwarty Nowe BMW X3 (2015) po faceliftingu? Citroën C4 Cactus – alternatywny crossover [wideo] Debiutuje koncepcyjna Honda Vision XS-1 Porsche Exclusive prezentuje wyjątkowe 911 Turbo Rusza Rajd Szwecji [WRC] Tata ZEST i BOLT – nowa jakość? [wideo] McLaren dostanie 100 mln euro od Hondy?!

Popularne w tym tygodniu:

To już nie jest specjalna wersja Volvo. Poznajcie Polestar 1 Drzewo zmiażdżyło volkswagena T2. Późniejszy wyczyn auta jest dowodem niezniszczalności starych konstrukcji Poduszki powietrzne dla dzieci. Jest pierwsze takie rozwiązanie Nowe auto Kena Blocka. W przeszłości jeździł nim Krzysztof Hołowczyc Nowa Toyota Century - staruszek w doskonałej formie Honda z ambitnymi planami elektryfikacji. Hybrydowa CR-V to dopiero początek Ekstremalna wersja legendarnego Mercedesa do kupienia w Polsce Polacy wybierają znów Fiata Tipo. To już mocny gracz na polskim rynku Lexus pracował nad jednym lakierem kilkanaście lat. Co go wyrożnia? Nowe Audi A7 Sportback. Wciąż kontrowersyjne, nadal efektowne Porsche przechodzi na subskrypcję. Zmieniasz auta jak rękawiczki Electric Explorer African Challenge 2018. Z Afryki do Polski… autem elektrycznym!