Buspasy w Warszawie również dla motocyklistów?

Jak donosi TVN Warszawa, być może już niebawem motocykliści będą mogli poruszać się legalnie po buspasach na ulicach Warszawy.

fot. sfgate.com

Po konferencji podsumowującej bezpieczeństwo na ulicach w Warszawie, wiceprezydent miasta, Jarosław Dąbrowski został zapytany o kwestię otworzenia buspasów dla motocyklistów. Według Dąbrowskiego, legalne poruszanie się motocyklistów po buspasach w Warszawie jest możliwe.

Wiceprezydent (również motocyklista) powiedział, że chciałby, by takie rozwiązanie zostało zastosowane i będzie starał się przekonać do tego pomysłu miejskich urzędników. Dodał, że wprowadzenie tego planu w życie wpłynęłoby na ogólne bezpieczeństwo i zakończyłoby konflikt pomiędzy kierowcami motocykli i samochodów. Konflikt ten oczywiście dotyczy jazdy przez kierowców jednośladów pomiędzy samochodami.

Warto przypomnieć, że buspasy zostały już otwarte dla motocyklistów w Krakowie. Był to mikołajkowy prezent od Jacka Majchrowskiego, prezydenta miasta. Majchrowski podkreślił, że decyzja ta jest istotna zwłaszcza z perspektywy bezpieczeństwa motocyklistów, a także innych uczestników ruchu.

Zobacz również: Nowy Peugeot 308 SW i 308 GTi - podsumowanie serii testów

Źródło: TVN Warszawa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Lotus na dwóch kołach: 200-konny C-01 [aktualizacja] Hero Hastur 620 na podbój Europy [aktualizacja] Romet Ogar w nietypowej odsłonie Odświeżone modele Empulse i Empulse R według Brammo Kawasaki świętuje 30-lecie modelu Ninja Inne oblicze Yamahy Virago Rejestracje jednośladów w Polsce w 2013 roku Żegnamy się z manetką gazu w motocyklu? Nowy potwór Ducati do kupienia od marca MV Agusta Dragster 800 na 2014 rok [wideo] Koniec Rajdu Dakar 2014: dobre występy Polaków Yamaha YZF-R3 już niebawem? Widmo toru w Lublinie w spocie promującym województwo - co na to władze? Najmocniejszy elektryczny cruiser: Voxan Wattman [aktualizacja] Nowe BMW 1200R na 2015 rok przyłapane podczas testów Śmierć na Rajdzie Dakar: zginął motocyklista Dakar: Przygoński i Sonik na podium 5. etapu "Litr" dla początkującego motocyklisty? Nie warto próbować Nie kopiuj Yamahy, bo czeka cię proces Polak wygrał 3. etap Rajdu Dakar [motocykle i quady] Rafał Sonik czwarty po pierwszym etapie Rajdu Dakar Kobiety w Rajdzie Dakar 2014 Dakar 2014 - zapowiedź [motocykle i quady] Na co zwracać uwagę podczas kupna motocykla? [poradnik]