Alfa Romeo Giulia

Model
Alfa Romeo Giulia Zobacz 4 zdjęcia

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia (oznaczenie wewnętrzne 952) zadebiutowała w wersji produkcyjnej w marcu 2016 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Była wcześniej zapowiedziana sportowym modelem z przydomkiem Quadrifoglio.

Model Giulia jest następcą 159, który wyszedł z produkcji w 2011 roku. Włoski producent bardzo długo zwlekał z przedstawieniem tego wozu. Nieoficjalnie mówi się o tym, że zarząd nie był zadowolony z przedstawianych propozycji stylistyki.

Alfa Romeo Giulia jest próbą powrotu marki do kategorii premium. Konkurentami tego modelu są Audi A4, Mercedes Klasy C, Jaguar XE i Volvo S60. Jednak najważniejszym adwersarzem, którego Alfa Romeo obrała na cel, jest BMW Serii 3.

Giulia jest produkowana w miejscowości Frosinone, we włoskiej prowincji Cassino. Pierwsze egzemplarze trafiły do Polski w czerwcu 2016 roku. W ofercie dostępny jest 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 200 KM oraz 2,2-litrowy turbodiesel rozwijający 150 i 180 KM. Wszystkie silniki dostępne są z 8-biegowym automatem. Skrzynia ręczna oferowana jest wyłącznie z dieslami.

Cena podstawowa Alfy Romeo Giulii w momencie premiery rynkowej wynosiła 139 tys. zł. za słabszy motor wysokoprężny. Wersja z silnikiem benzynowym startuje od kwoty 149 tys. zł.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Giulia w wersji niesportowej została przedstawiona dopiero kilka miesięcy po jej docelowo topowej odmianie Quadrifoglio. Ta odmiana wyposażona jest w motor V6 o pojemności 2,9 l, wyposażony w podwójne doładowanie w układzie biturbo. Silnik ten osiąga 510 KM.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio osiąga 100 km/h w 3,9 s. Jej prędkość maksymalna wynosi 307 km/h. Średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta wynosi tu 8,5 l/100 km.

Cena podstawowa Giulii Quadrifoglio wynosi w Polsce 369 tys. zł. W porównaniu z konkurencyjnym BMW M3 jest to kwota minimalnie mniejsza. Różnica między Giulią Quadrifoglio a M3 to w cenniku 1700 zł na korzyść włoskiego auta.

Szybkie fakty
MarkaAlfa Romeo
TypSamochód osobowy
SegmentSegment D

Inne modele Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia: newsy, testy i recenzje

Goodyear - konferencja

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie