Škoda Citigo

Škoda Citigo

Škoda Citigo to miejski samochód, produkowany przez koncern Volkswagena od roku 2011. Jest to model bliźniaczy z Volkswagenem Up!-em oraz Seatem Mii. Oferowane nadwozia to 3-drzwiowe oraz 5-drzwiowe hatchbacki.

W ofercie Citigo znajdziemy cztery warianty napędowe, na które składają się dwie wersje silnikowe. Słabszy motor to litrowa, trzycylindrowa jednostka, która generuje 60 KM oraz 95 Nm. Mocniejsza jednostka to taki sam, litrowy silnik, ale rozwijający więcej, bo 75 KM. Moment obrotowy jest niezmieniony.

Obie jednostki benzynowe dostępne są ze skrzyniami 5-biegowymi w dwóch wariantach. Podstawowa wersja ma na pokładzie skrzynię ręczną. Za dopłatą można otrzymać skrzynię zautomatyzowaną.

Nieduża Škoda Citigo mieści w bagażniku 251 litrów, a po złożeniu oparcia kanapy 951 litrów. Maksymalna ładowność wynosi około 433 litry.

Oprócz wariantów podstawowych, w gamie Škody oferowana jest także odmiana Monte Carlo. Jest to pakiet stylistyczny, wraz z którym nie otrzymujemy dodatkowych koni mechanicznych.

Škoda Citigo z nadwoziem 3-drzwiowym zaczyna się w polskim cenniku od kwoty 35 570 zł. Za wersję 5-drzwiową zapłacimy minimum 37 070 zł. Wariant Monte Carlo startuje od 42 620 zł, jednak na pokładzie oprócz pakietu stylistycznego dostajemy także bogate wyposażenie.

Goodyear - konferencja

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie