Nowy Ford Focus RS o mocy 335 KM?!

Ford Focus RS (2013) - wizualizacja

Ford Focus RS (2013) - wizualizacja

Ford oficjalnie nie powiedział jeszcze ani jednego słowa na temat nowej generacji Focusa RS, jednak w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że auto może być napędzane jednostką generującą nawet 335 KM. Czy to w ogóle możliwe?

Europejski oddział amerykańskiego koncernu milczy na temat nowego Focusa RS, a na rynku już od 2 lat dostępna jest najnowsza generacja popularnego hatchbacka. Według ostatnich sygnałów od Forda, które przeciekały jakoś do prasy, nowy RS miał w ogóle nie powstać, ze względu na skupienie uwagi firmy nad stworzeniem bardziej konkurencyjnej na rynku, Fiesty RS.

Ford Mondeo MK4 2,0 TDCi Trend – rozmowa ze światowym człowiekiem [test]

Teraz jednak pojawiły się nowe wieści, według których nowy Ford Focus RS jednak powstanie i to nie byle jak. Mówi się, że wszystko co ma powyżej 250 KM oraz napęd na przednią oś, jest absolutnie bezużyteczne. Poprzednią generacją Focusa RS, Ford pokazał, że można tak pokombinować z zawieszeniem i układem przeniesienia napędu, że nawet 305 KM da się efektywnie wykorzystać.

Ford Focus RS (2013) - wizualizacja

Na rynku pojawiła się też limitowana edycja Focusa 500, który charakteryzował się mocą nawet 350 KM. Kiedy więc mowa o nowym RS-ie, wiadomo, że auto będzie jeszcze mocniejsze od swojego poprzednika. Auto Express twierdzi, że hot hatch ma produkować nawet 335 KM.

Ford Focus ST MK2 & Ford Focus 1,6 EcoBoost Titanium MK3 – rodzinne spotkanie [test autokult.pl]

Za dostarczanie mocy będzie odpowiadała zupełnie nowa jednostka o pojemności 2,3 l wykonana w technologii EcoBoost. Starszy, dwulitrowy motor, który montowany jest w 250-konnym modelu ST osiągnął już szczyt swoich możliwości. Ze swojego słabszego brata, poza jednostką napędową, RS ma czerpać pełnymi garściami. Mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, sztywniejsze zawieszenie, większe hamulce… poza tym, jeśli wierzyć tym doniesieniom, wiadomo jedynie, że auto trafi do salonów już w 2013 roku.

Zobacz również: Ford Focus ST Kombi - wydech

Źródło: AutoExpressWCF

Podziel się:

Przeczytaj także: