Polak wygrał 3. etap Rajdu Dakar [motocykle i quady]

Polak wygrał 3. etap Rajdu Dakar [motocykle i quady]

Źródło zdjęć: © fot. Rafał Sonik / facebook
Dominika D.
07.01.2014 18:26, aktualizacja: 08.10.2022 09:49

Dziś odbył się trzeci etap zmagań na Rajdzie Dakar. Jak poradzili sobie motocykliści i kierowcy quadów?

Trasa dzisiejszego etapu wiodła z miejscowości San Rafael do San Juan. Po raz pierwszy podczas Rajdu Dakar zawodnicy skonfrontowali się z krajobrazem górzystym – zmagania odbywały się w cieniu wulkanu Aconcagua ('Kamienny Strażnik'). Trasa znajduje się na wysokości 4300 metrów. Z uwagi na trudne warunki pogodowe przebieg odcinka został zmieniony i jego start przesunięto na 130 kilometr pierwotnej trasy. Dodatkowym utrudnieniem był również fakt, że dzisiejsza przeprawa stanowiła pierwszą część etapu maratońskiego.

To był zdecydowanie dobry dzień dla naszego quadzisty Rafała Sonika. Kapitan Poland National Team linię mety przekroczył jako pierwszy, po 4 godz. i 58 min przeprawy. Drugi był Ignacio Casale ze stratą 3 min 50 s do Polaka, a trzeci Urugwajczyk Lafuente Sergio.

Obraz
© fot. Red Bull

Jakub Przygoński, reprezentant Polski w kategorii motocykli, do mety trzeciego etapu dojechał na 9. miejscu ze stratą niewiele ponad 20 min do lidera. Na to samo miejsce Kuba awansował w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą etapu został Joan Barreda, który cały odcinek pokonał w 03:47.03. Drugi na mecie zameldował się Cyril Despres ze stratą 4 min 41 s, a 3. pozycję zajął Marc Coma ze stratą 6 min 56 s.