Peterhansel już na swoim miejscu w Rajdzie Dakar

Peterhansel już na swoim miejscu w Rajdzie Dakar

Źródło zdjęć: © fot. Xraid
Marcin Łobodziński
06.01.2014 21:15, aktualizacja: 08.10.2022 09:49

Stéphane Peterhansel wygrał etap i znalazł się na swoim miejscu, czyli na prowadzeniu. Rywale nie dadzą mu spokoju... na szczęście.

Dziś przed kierowcami samochodów nieco dłuższy niż wczoraj etap San Luis - San Rafael z odcinkiem specjalnym o długości 433 km. Motocykle, quady i ciężarówki pokonają nieco krótszy dystans. Wszyscy wjechali na wydmy i poczuli ich smak.

Stéphane Peterhansel, kierowca MINI pojechał dziś najszybciej i od razu objął prowadzenie. O sekundy wolniejszy był prowadzący SMG buggy Carlos Sainz (+46 s). Hiszpan jest wiceliderem ze stratą 28 s. Z trzecim czasem etap ukończył Giniel de Villiers prowadzący Toyotę. Wspiął się za 6. pozycję w klasyfikacji generalnej z 17:10 min straty. Za nim uplasowali się kolejni reprezentanci X-raidu w kolejności Roma, Al-Attiyah, Terranowa.

Obraz
© fot. Red Bull

Mający wczoraj problemy techniczne partner zespołowy Carlosa Sainza - Ronan Chabot - ukończył dziś etap z 7. czasem. Najszybsi Polacy to dziś Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Zanotowali 11. czas ze stratą 31:48 min. Krzysztof Hołowczyc dojechał na 13. pozycji i to on jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w kategorii samochodów. Zajmuje obecnie 8. miejsce ze stratą 37:08 min. Martin Kaczmarski ukończył etap na 18. miejscu. Adam Małysz na 26.

Obraz
© fot. malysz.pl

Szczęścia nie miał dziś wczorajszy bohater Carlos Sousa z chińskiego zespołu Havala. Miał problemy z turbosprężarką. Jego partner zespołowy Christian Lavieille uzyskał dziś 9. czas i w generalce jest 7.

Motocykle i quady ukończyły rywalizację na 2. etapie Rajdu Dakar 2014 znacznie wcześniej niż samochody. Lider klasyfikacji się nie zmienił. Wciąż prowadzi Joan Barreda z przewagą 2:03 min nad Francisco Lopezem, który dziś był 2. Zwycięzcą 2. etapu został Brytyjczyk Sam Sunderland i awansował na 3. miejsce w generalce. Słabiej pojechali dziś najwięksi faworyci. Marc Coma uzyskał 9. czas ze stratą 8:23 min, natomiast Cyril Despres zameldował się z 10. czasem +8:43 min. Kuba Przygoński dojechał 13.

Obraz
© fot. Rafał Sonik / facebook

W quadach Ignacio Casale stracił prowadzenie na rzecz Marcosa Patronelliego. Rafał Sonik był dziś 3. i jest obecnie na 3. pozycji ze stratą 6:06 min. Trochę narzekał na szybkość swojego quada co źle wróży na dłuższe odcinki specjalne. Casale spadł na 4. pozycję. Przed Sonikiem jest Lucas Bonetto, który uzyskał dziś 3. czas.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.