Rafał Sonik
Źródło zdjęć: © fot. fanpage Rafała Sonika
Dominika D.
05.01.2014 23:57, aktualizacja: 08.10.2022 09:49

Dziś ruszył Rajd Dakar. Uczestnicy mieli do przejechania trasę z Rosario do San Luis. Poniżej skrót tego, jak poradzili sobie motocykliści i kierowcy quadów.

Na pierwszym etapie Rajdu Dakar, zawodnicy mieli do pokonania 629 km dojazdówki oraz 180 km trasy.

Przede wszystkim, rozpocząć należy od tego, jak poradzili sobie polscy zawodnicy. Rafał Sonik, polski reprezentant w kategorii quadów i kapitan Poland National Team, zakończył pierwszy etap na znakomitej, czwartej pozycji. Jego strata to lidera była niewielka i wynosiła 1 min 30 sek. Liderem zaś został 25-letni Ignacio Casale, który w ubiegłym roku cały Rajd Dakar ukończył na drugiej pozycji. Drugie miejsce na pierwszym etapie zajął Marcos Patronelli - zwycięzca Rajdu Dakar 2013.

W przypadku motocyklistów, na linii startu pojawiło się ich 174. Z kolei, do mety pierwszego etapu dojechało już 172. Jako pierwszy dojechał, reprezentujący team Honda HRC, Joann Barreda, dosiadający motocykl Honda CRF 450 Rally. Barreda pierwszy etap pokonał w 2 godz. 25 min 31 sek. Jako drugi na mecie zjawił się Marc Coma z KTM Red Bull Factory Racing Team (różnica czasu między Barredą a Comą wynosiła jedynie 37 sek). Nasz reprezentant, Jakub Przygoński dojechał na 20. pozycji ze stratą do lidera wynoszącą 8 min 23 sek.