BMW i8 - rozwiewamy wątpliwości

W sieci pojawiły się dwa nowe filmy promujące nowe BMW i8. Co takiego niezwykłego w sportowej hybrydzie?

BMW i8

BMW i8

Po zaprezentowaniu technologii laserowych reflektorów BMW nie ma już chyba nic do ukrycia, jeśli chodzi o model i8. Teraz więc niemiecki producent postanowił skupić się na najdrobniejszych detalach.

W sieci pojawiły się nowe filmy prezentujące zalety nowego BMW i8. Projektanci auta zwrócili uwagę na dynamicznej sylwetce, krótkich zwisach, proporcjach oraz tym co najciekawsze, unoszonych do góry drzwiach.

Drugi film przybliża dokładniej dane techniczne hybrydowego BMW i8. Przy przedniej osi auta umieszczony jest silnik elektryczny generujący moc 131 KM oraz 250 Nm momentu obrotowego. Z tyłu umieszczono trzycylindrowy silnik generujący 231 KM oraz 320 Nm momentu obrotowego.

W efekcie do dyspozycji jest 362 KM, przez co auto rozpędza się do 250 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 s. Czy tylko mi wydaje się, że już teraz, w formie gotowej do produkcji BMW i8 stało się bardziej nudne pod względem stylistycznym? Nawet wnętrze do złudzenia przypomina pozostałe modele z oferty producenta z Monachium.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Źródło: autoblog.com

Przeczytaj także: