Raport awaryjności silników

Zaskakująco źle wypadły marki niemieckie. Na czele zestawienia znajdują się producenci z Japonii.

Honda S2000

Honda S2000

Warranty Direct ma w swojej bazie 50 tys. polis gwarancyjnych. Jest to największy zasób w Wielkiej Brytanii. Tak potężna baza danych dostarcza niezwykle interesujących statystyk. Firma przedstawiła informacje dotyczące częstotliwości pojawiania się usterek silników dla wielu marek. Statystyki te nie są zadowalające dla niemieckich producentów: Audi, BMW i Volkswagena. Ich honoru broni tylko Mercedes. Najgorzej wypadło Audi, które w częstotliwości pojawiania się awarii jednostek napędowych przebiły tylko samochody nieżyjącej już MG Group. Statystyki nie są pomyślne również dla Vauxhalla, czyli brytyjskiej marki Opla, Saaba oraz Peugeota i Renault. Warto tu przypomnieć, że jeszcze do niedawna Saab należał do General Motors, podobnie jak wciąż jest w przypadku Vauxhalla.

Jak się okazuje, najlepiej sprawują się jednostki z Japonii. Króluje Honda. Drugie miejsce należy do Toyoty z wynikiem bardzo dobrym, chociaż dwukrotnie gorszym niż przodujący konkurent. Trzecie miejsce zajmuje wcześniej wspomniany Mercedes-Benz.

Silnik Audi RS5

Oczywiście nie tylko częstotliwość usterek, ale również koszty napraw są dla użytkowników samochodów niezwykle istotne. W tej kategorii najgorzej wypadł Range Rover Vogue. Najwyższa kwota roszczenia gwarancyjnego dla tego samochodu wyniosła 12 998,46 funtów.

Producenci najbardziej niezawodnych silników:

1. Honda (awaria w 1 na 344)
2. Toyota (awaria w 1 na 171)
3. Mercedes-Benz (awaria w 1 na 119)
4. Volvo (awaria w 1 na 111)
5. Jaguar (awaria w 1 na 103)
6. Lexus (awaria w 1 na 101)
7. Fiat (awaria w 1 na 85)
8. Ford (awaria w 1 na 80)
9. Nissan (awaria w 1 na 76)
10. Land Rover (awaria w 1 na 72)

Producenci najbardziej zawodnych silników:

1. MG Rover (awaria w 1 na 13)
2. Audi (awaria w 1 na 27)
3. MINI (awaria w 1 na 40)
3. Saab (awaria w 1 na 40)
5. Vauxhall (awaria w 1 na 41)
6. Peugeot (awaria w 1 na 44)
7. BMW (awaria w 1 na 45)
8. Renault (awaria w 1 na 46)
9. Volkswagen (awaria w 1 na 52)
10. Mitsubishi (awaria w 1 na 59)

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Zaskakujący jest duży rozstrzał wyników z początku i z końca stawki. 1 awaria na 344 jednostki Hondy w porównaniu z 1 na 13 MG Rover to przepaść. Duże różnice są również między 1., 2. i 3. miejscem.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Jak sprawują się silniki w Waszych samochodach? Ich awaryjność potwierdza te statystyki czy może im przeczy?

Źródło: The Telegraph

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Teasery Volvo Concept XC Coupé – zapowiedź nowego XC90 [aktualizacja] Aktor Paul Walker zginął w wypadku! [aktualizacja] Nowy Mercedes-Benz Klasy C oficjalnie! W Polsce powstanie oficjalne przedstawicielstwo Lamborghini Godsil Manhattan – V16 i CNG? BMW X1 – subtelne zmiany na rok 2014 Poważne zmiany w regulaminie F1 - FIA je zatwierdziła! Holden jednak zaprzestanie produkcji w Australii FIA chce nowego zespołu w Formule 1 Nowy Mercedes Klasy C - przeciek pierwszych zdjęć [aktualizacja] BMW Z4 Pure Fusion Design – jeszcze więcej luksusu Nowe Porsche Macan - kolejne filmy Crossover Seata coraz bliżej Adrian Sutil oficjalnie w Sauberze Mansory + Raff House + Mourinho = 750 KM Porsche 911 (991) Targa - ilustracje patentowe? Nowy SUV Peugeota w 2015 roku Nowy Mercedes Klasy V już w styczniu! Nowe Subaru WRX (2015) – premiera w Los Angeles [aktualizacja] Łamanie przepisów drogowych, czyli realia polskich dróg M-Sport podaje skład na sezon 2014. Kubica w zespole! RevoZport Lamborghini Aventador LaMotta - 820 walecznych koni! Zapowiedź Rinspeeda XchangE Concept – samochodu bez kierowcy Scalable Product Architecture dla nowego Volvo XC90 [wideo]

Popularne w tym tygodniu:

Haniebnie ubrany jednoślad – ciekawy sprzęt sfotografowany w centrum Warszawy Takiego przebiegu w żadnym porsche jeszcze nie było. Kanadyjczyk pobił rekord Toyota odwleka powszechne zastosowanie turbo w silnikach benzynowych Toyota Supra jednak bez manuala? Na to wygląda Porsche ma kupić kierowcom okulary przeciwsłoneczne. Zaskakujący wyrok sądu "Jedzie z nami Basia". Gratulacje, tylko co z tego? Budowa wyścigówki na finiszu. Polak spełnia swoje marzenie z dzieciństwa Masz pierwszą MX-5 do restauracji? Mazda ci w tym pomoże Chcesz kupić nieużywanego LFA? W salonach jest 12 sztuk Cupra będzie osobną marką? Seat już zastrzegł logo Ford sierra w stylu Rat należąca do naszego czytelnika. Jak wam się podoba? ABT TT RS-R Roadster: szybszy i dużo tańszy od R8 Spyder