Skradzione samochody odzyskane po latach

Niektóre samochody wracają do właścicieli po dziesiątkach lat od kradzieży. Wśród osób, które odzyskały swoje auta, jest m.in. Quentin Tarantino.

Ten artykuł ma 9 stron:

Volkswagen Golf II – 14 lat

Milos i Spomenka Jokic, mieszkający obecnie w Bośni i Hercegowinie, stracili swojego Volkswagena Golfa II w 1994 r. Został on skradziony, kiedy stał zaparkowany na jednej z ulic Belgradu.

W 2008 r. do drzwi małżeństwa zapukali policjanci i oświadczyli, że ich samochód został odnaleziony. Para początkowo uznała, że to żart.

Funkcjonariusze wyjaśnili jednak, że Golf został poddany rutynowej kontroli drogowej. Po sprawdzeniu dokumentacji okazało się, że widnieje w rejestrach jako pojazd, który padł łupem złodziei.

Okazało się, że przez 14 lat był kradziony kilkakrotnie. Volkswagen w momencie, w którym trafił z powrotem do prawowitych właścicieli, był wciąż w niezłym stanie technicznym.

Najczęściej kradzione samochody w Polsce: raport 2015

Jak podaje Komenda Główna Policji spada kradzież samochodów. Łupem złodziei padło w 2015 roku 13 408 aut, czyli o około 5 proc. mniej niż w 2014…

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Treści cykliczne:

Tak się kiedyś jeździło w Polsce - 20-lecie międzywojenne [cz. 2] Samochody przyszłości z przeszłości [cz.1] Reliant Robin i inne niezwykłe trzykołowce Tak się kiedyś jeździło w Polsce [cz. 1] Sekretne koncepty Porsche Pokolenie wcześniej: Mercedes-Benz SLR McLaren Ewolucja amerykańskiej legendy: Chevrolet Camaro Żegnamy króla: odchodzi Mercedes-Benz SLS AMG Dekady potęgi: ewolucja amerykańskich ciężarówek Clive Owen – zawodowiec w BMW Stare reklamy motoryzacyjne z polskiej telewizji Ewolucja Godzilli: jak od początku zmieniał się Nissan Skyline GT-R Słynne monster trucki [cz. 1] Pojedynki samochodów z samolotami [cz. 1] Najszybsze samochody Nürburgringu Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2014 Drugie życie legend motoryzacji [cz. 2] Porażki motoryzacyjne przyłapane na wideo Wirtualne auta przeniesione do rzeczywistości 24 Heures du Mans - najciekawsze historie w pigułce [cz.2: 1981-2014] AC Shelby Cobra 260/289/390/427 (1962) [historia motorsportu] Kraksy z Nürburgring Nordschleife [wideo] 24 Heures du Mans - najciekawsze historie w pigułce [cz.1: 1923-1978] Samochody przyszłości z przeszłości [cz. 3]

Popularne w tym tygodniu:

Mercedes 500 E / E 500 [1990-1995] - Porsche było przed AMG 7 modeli samochodów, które nie doczekały roku 2017 Temat tygodnia: tydzień z pickupami